Zawody

Inspicjent

Nie ma w teatrze ważniejszej osoby od inspicjenta. Mimo że pozornie mogłoby się wydawać, iż ważniejszy jest reżyser czy dyrektor teatru, to tak naprawdę realną władzę sprawuje inspicjent. Oficjalnie jest to prawa ręka reżysera, jednak to na nim spoczywa cała odpowiedzialność za powodzenie przedstawienia.

To on decyduje o ilości i częstotliwości prób, kolejności wejść w spektaklu, a także często spełnia role suflera. Do jego zdań należy także rozplanowanie budżetu, nadzorowanie dostawy rekwizytów i kostiumów. To on decyduje, po wyszacowaniu ilości widzów, o cenie biletów, by przedstawienie zwróciło się, a nawet przyniosło dochody. Jemu także odpowiadają bezpośrednio wszyscy odpowiedzialni za oświetlenie, scenografię i charakteryzację.

Tak naprawdę inspicjent to uosobienie duszy teatru. Często się zdarza, że budynek teatru to tak naprawdę jego dom. A jak wiadomo, mieszkając w takich starych budynkach jak teatry, dobrze poznaje się ich sekrety i tajemnice. Wszak nie tylko pod sceną istnieje wiele tajnych przejść i skrytek.

ObrazekUmiejętności: korzystanie z bibliotek, psychologia, targowanie się, wmawianie, perswazja, język obcy (w tym łacina), obsługa ciężkiego sprzętu
Dochody: Wyższe dochody klasy niższej, niskie dochody klasy średniej.
Kontakty: Aktorzy, dyrekcje teatrów, producenci. Często znani widzowie.
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2019, 14:47 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka