Zawody

Chłopiec hotelowy

Pod koniec dziewiętnastego wieku, ale głównie w latach dwudziestych wieku dwudziestego, każdy szanujący się hotel miał jednego, jeśli nie kilku chłopców hotelowych. Jak sama nazwa wskazuje, zawód ten cieszył się popularnością głównie wśród młodych mężczyzn - zwłaszcza nastolatków. Ich zawód to nic innego jak "wynieś, przynieś, pozamiataj", czyli ktoś od „brudnej roboty”.

Chodź kojarzą się głównie z noszeniem walizki lub obsługą windy, chłopcy hotelowi mają wiele innych zadań do wykonania. Do ich obowiązków należy także pomaganie sprzątaczkom i woźnym, witanie gości, roznoszenie prasy, czy spełnianie zachcianek gości. W wielu hotelach odpowiadają za prowadzenie hotelowego biura rzeczy zaginionych i znalezionych. To prawdziwe złote rączki jeśli chodzi o naprawienie takich drobiazgów jak klamka czy cieknący kran. Starsi odpowiadają także za zaparkowanie samochodów gości na hotelowym parkingu. Mimo, że ich funkcja wydaje się niewdzięczna lub wręcz poniżająca, dla wielu chłopców z biednych robotniczych rodzin to jedyna szansa na lepsze życie. Często udaje im się zyskać zaufanie swoich pracodawców i z czasem mogą awansować na recepcjonistę albo kierownika sali restauracyjnej. Wszędobylscy i dobrze poinformowani, znają wiele hotelowych sekretów, a co bardziej przedsiębiorczy potrafią zorganizować kompromitujące gości materiały, które z dużym zyskiem sprzedają prasie. Oczywiście robią to tak dyskretnie, aby nie narazić na szwank dobrego imienia hotelu, gdyż byłoby to równoznaczne ze zwolnieniem, a nawet z oddaniem w ręce policji.

Chłopcy hotelowi praktycznie całe swe młode życie spędzają w murach hotelu. Tutaj nie tylko pracują, ale i śpią gdzieś w małych pokoikach lub w zaadaptowanych dla nich składzikach z narzędziami. Boyów, bo tak też nazywani są oni na zachodzie i w Stanach, wyróżniają uniformy, których nie sposób pomylić z innymi. Często jest to czerwony mundur ze złotymi guzikami i charakterystyczną, cylindryczną czapką.

ObrazekUmiejętności: targowanie się, wmawianie, perswazja, spostrzegawczość, obsługa ciężkiego sprzętu
Dochody: Wyższe dochody klasy niższej - pensja w hotelu plus napiwki od gości.
Kontakty: Obsługa hotelu i hotelowej restauracji, goście hotelowi.
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2019, 14:44 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka