Zawody

Komiwojażer

Komiwojażer to podróżujący agent handlowy lub reprezentant firmy. Do jego głównych zadań należy zjednywanie i pozyskiwanie nowych klientów, zbieranie zamówień na towary i usługi lub zawieranie umów. Mimo, że wszystkie te czynności mogą być wykonywane w siedzibie firmy, to praca w terenie jest o wiele bardziej wydajna, a jednocześnie tańsza.

Komiwojażer to ktoś zupełnie inny niż domokrążca - zawiera umowy na duże sumy i różnego rodzaju poważne przedsięwzięcia. Musi więc doskonale odnajdywać się w towarzystwie wyższych sfer. Zna się zatem na etykiecie, tańcu czy sztuce. Ma doskonała dykcję i nienaganne maniery. Mimo, że zajmuje się akwizycją, to prowadzony przez niego handel jest hurtowy. To nie tylko akwizytor, ale także przedstawiciel handlowy i księgowy zarazem. W latach dwudziestych XX wieku, w momencie, gdy zawód komiwojażera powoli tracił prestiż, zaczął nosić miano sales representative, w skrócie „rep”.

ObrazekUmiejętności: targowanie się, wybrany język obcy, korzystanie z bibliotek, psychologia, wiarygodność, sztuka
Dochody: Zarobki Komiwojażerów w latach dwudziestych klasyfikują się w dochodach górnych warstw klas średnich - pokrywane są z prowizji od zawartej przez dla ich firmy umowy.
Kontakty: W górnych warstwach klasy średniej, wśród arystokracji i handlowców.
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2019, 14:36 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka