Zawody

Jubiler

Jubiler, inaczej określany mianem złotnika, zajmuje się rzemiosłem artystycznym związanym z wytwarzaniem kosztownych ozdób i biżuterii. Pracuje głównie ze stopami metali szlachetnych, takimi jak złoto, srebro lub platyna. W zakres jego kompetencji często wchodzi także obróbka kamieni szlachetnych. Dawniej jubiler zajmował się wyrabianiem również takich przedmiotów jak świeczniki czy srebrne zastawy, jednakże w wieku XVIII jego rola ograniczyła się do wykonywania biżuterii. Jubilerzy trudnią się także wyrabianiem przedmiotów związanych z religią takich jak kielichy, urny czy monstrancje.

Jubiler nie jest zwyczajnym rzemieślnikiem. W jego zawodzie wymagana jest doskonała znajomość historii sztuki i aktualnych trendów mody. Umiejętność szybkiego rozróżnienia prawdziwego antyku czy dzieła sztuki od doskonałych imitacji jest podstawą tej profesji, dlatego też kandydaci na jubilerów przez długie lata uczą się swego fachu pod czujnym okiem mistrzów.

Dawniej złotnicy łączyli się w gildie i cechy, jednakże na przełomie wieków XIX i XX zawód ten stał się zawodem wolnym. Tak naprawdę nadal nie ma specjalnych szkół, przygotowujących do wykonywania tego zawodu. Najczęściej jest to profesja dziedziczona z ojca na syna od wielu pokoleń wstecz.

ObrazekDOCHODY: Górnych warstw klasy średniej.
KONTAKTY I ZNAJOMOŚCI: Galerie dzieł sztuki, mecenasi sztuki, projektanci mody
UMIEJĘTNOŚCI: sztuka (i), targowanie się, perswazja, korzystanie z bibliotek, księgowość, historia
CECHA SZCZEGÓLNA: Jubiler startowo posiada umiejętność historia sztuki za 1k20+40 punktów.
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2019, 15:23 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka