Zawody

Muzyk rockowy

Muzycy rockowi występują przeważnie w kilkuosobowych zespołach grających w różnej wielkości klubach na terenie dużych i średnich miast. Takowy zespół składa się przeważnie się z grupy od trzech do pięciu osób. Są to przeważnie: perkusista, gitarzysta basowy, jeden bądź dwóch gitarzystów i wokalista. Często się zdarza, że grupie towarzyszy menadżer, który za odpowiednie profity, będzie załatwiał zespołowi występy nie tylko w klubach, ale także na różnego rodzajach festiwalach czy imprezach podobnego typu.

Nie jest to stała praca, dlatego też muzycy rockowi często imają się dodatkowych zajęć, a występy odbywają się przeważnie w godzinach nocnych. Większość czasu jednak przychodzi im spędzić w trasie, objeżdżając kraj autobusem, bądź co najczęściej się zdarz - samochodem typu van.

W latach 70-tych i 80-tych dwudziestego wieku duża ilość grup rockowych sprawiła, że wybicie się w branży muzycznej lub nagranie płyty nie było łatwe. Dlatego też wiele kapel po prostu się rozpadło. Wpływ na to miały także narkotyki i alkohol, które były nieodłącznym elementem życia muzycznego.

ObrazekZew Cthulhu 1990

DOCHODY: Klasy niższej i średniej. Pieniądze są płacone za noc grania.
KONTAKTY I ZNAJOMOŚCI:właściciele klubów, didżeje stacji radiowych, widownia klubowa i uliczna, handlarze narkotykami, drobna i zorganizowana przestępczość.
UMIEJĘTNOŚCI: sztuka (i), targowanie się, nasłuchiwanie, perswazja, charakteryzacja, psychologia, język angielski.
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2019, 14:40 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka