Zawody

Bandyta Kolejowy

Pod koniec wieku XIX kolej stalowa prowadziła swoje linie przez większość krajów, a transport pociągiem stał się najwygodniejszym i najszybszym środkiem lokomocji. Jednakże z tego samego powodu na podróżnych czyhało wiele niebezpieczeństw, w tym ryzyko napadu. A ponieważ pasażerami byli często ludzie zamożni, w krótkim czasie wyodrębnili się oraz wyspecjalizowali tak zwani bandyci kolejowi.

Tabor zatrzymywał się tylko na stacjach kolejowych oddalonych od siebie o wiele kilometrów, a bandyci, aby dokonać napadu, musieli się do niego dostać. Mieli dwie możliwości aby to zrobić. Mogli za pomocą szybkich koni dogonić jadący pociąg i wskoczyć do środka. Jednakże takie rozwiązanie szybko przestało być skuteczne wraz z rosnącą prędkością lokomotyw. Drugą możliwością było zatrzymanie pociągu poprzez blokadę torów. Często robiono to na w miarę odsłoniętym terenie - tak, aby prowadzący lokomotywę miał czas ją zatrzymać. Również to rozwiązanie niosło ze sobą pewne ryzyko dla rabusiów, jeśli tylko obsługa pociągu zdążyła dobyć broni, zaalarmowana o nadchodzącym niebezpieczeństwie widokiem zablokowanych torów. Mimo to, napady na pociągi pod koniec wieku XIX i na początku wieku XX były bardzo opłacalne.

ObrazekDOCHODY: Zróżnicowane
KONTAKTY I ZNAJOMOŚCI: W kręgach przestępczych. Często poszukiwani ogólnokrajowym listem gończym.
UMIEJĘTNOŚCI: jeździectwo, broń palna, nóż, pałka, uderzenie pięścią, ukrycie czegoś, chwyt, cios głową,
CECHA SZCZEGÓLNA: - 6 WYK. Jeśli jest świadkiem przemocy na ludziach traci tylko połowę Punktów Poczytalności, wynikających z rzutu kośćmi. Jednakże do początkowej Poczytalności należy zastosować modyfikator ujemny: - (10+1k6)
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2019, 14:59 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka