Zawody

Sportowiec ekstremalny

Wielu ludzi, zwłaszcza ci znudzeni monotonią codziennego życia, potrzebuje znacznie silniejszych bodźców, by odczuć potrzebną adrenalinę. Zdarza się także, że wiele osób odczuwa zmęczenie gdy brak im stanów bezpośredniego zagrożenia życia.

Miłośnicy sportów ekstremalnych za nic mają sobie obawy swoich najbliższych i w poszukiwaniu adrenaliny często ignorują ich słowa. Tacy sportowcy najchętniej uprawiają wspinaczkę górską bez zabezpieczenia, skoki ze spadochronem, skoki na bungie, czy nurkowanie

W latach dwudziestych XX wieku zamiłowanie do sportów ekstremalnych było bardzo popularne wśród znudzonych życiem arystokratów i bogatych mieszkańców miast. Oprócz wspinaczki popularne były wyścigi samochodowe i motocyklowe oraz podniebne akrobacje samolotowe.

ObrazekUmiejętności: wspinanie się, jeździectwo, skakanie, nawigacja, prowadzenie samochodu, sztuki walki, pływanie.
Umiejętności specjalne: Sportowcy ekstremalni tracą znacznie mniej punktów poczytalności niż normalni ludzie - sugeruje o 10%, ale można to zmienić zgodnie z uznaniem Strażnika Tajemnic.
KOMENTARZE (2) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Wiedźma 12 wrz 2007, 18:54
Śliczne zdjęcie. Ja też tam chcę! :D
Kristof Dernhest Eidenfel 9 wrz 2007, 13:43
Trochę brak konsekwencji co do umiejscowienia czasowego. W ostatnim akapicie piszesz o latach dwudziestych, ale wcześniej wymieniasz skoki na spadochronie, bungee i nurkowanie - jak mi się wydaje, aktywności nieobecne jeszcze w tamtych czasach. Mógłbyś też dodać parę parę przykładów sportów uważanych za ekstremalne w latach dwudziestych (poza wspinaczką wysokogórską).

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2019, 15:46 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka