Zawody

Pop

Pop to prawosławny odpowiednik katolickiego księdza. Mianem popa określa się także kapłanów kościoła greckokatolickiego. Podobnie jak katolicki ksiądz, pop odpowiada przed kolejnymi szczeblami wyższej hierarchii, kolejno: diakonem, księdzem i biskupem. Biskupi dzielą się na diecezjalnych, metropolitów i patriarchów. Celibat obowiązuje tylko mnichów i biskupów, więc tych drugich wybiera się zazwyczaj wśród mnichów.

Wiara prawosławna pod koniec XIX i na początku XX wieku była bardzo rozpowszechniona w Europie Środkowo-Wschodniej, a także w Rosji. Wierni kościołów prawosławnych używają wobec popów określenia batiuszka.


ObrazekDOCHODY: Górnych warstw klasy niższej - górnych warstw klasy średniej.
KONTAKTY I ZNAJOMOŚCI: W hierarchii Kościoła Prawosławnego, wśród parafian i przywódców miejscowych społeczności.
UMIEJĘTNOŚCI: księgowość, korzystanie z bibliotek, łacina, wybrany język obcy (np: rosyjski), perswazja, psychologia, targowanie się, wiarygodność
CECHA SZCZEGÓLNA: Dodaj 20 punktów do wiarygodności.
KOMENTARZE (1) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
wendrowycz 3 paź 2007, 17:45
Opis niezly, ale z jezykow zamiast (lub obok laciny) dodalbym cerkiewno-slowianski.
Pozdrawiam!

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2019, 14:51 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka