Zawody

Atleta

W XIX wieku nie było radia ani telewizji. Jednak rozrywkę zapewniało zupełnie coś innego: wędrowne cyrki. Jeździły one od miasta do miasta i rozbijały swe obozy na kilka dni. W tym czasie dawały pokazy zachwycających umiejętności takich jak tresura, akrobatyka, jarmarczne czary i iluzje, a także wiele, wiele innych.

Nie do pomyślenia było, aby cyrk mógł się obejść bez atlety. Taki specjalista od pokazów siły fizycznej był wręcz niezbędny dla tego typu rozrywki, tak samo jak clowni czy magicy. Siłacz potrafił nie tylko podnosić masywne sztangi, ale i zwierzęta takie jak np. słonie. Oczywiście podobny pokaz nie miał prawa bytu bez misternie przygotowanych sztuczek cyrkowych, nie mniej atleta i tak musiał wykazywać się jak największą tężyzną fizyczną.

Jak każdy cyrkowiec, atleta marzył o występowaniu przed jak największą publiką, najlepiej w różnych częściach świata. Zdarzało się często, iż kontuzjowany lub porostu za stary na tego typu wysiłek atleta zostawał trenerem młodszego pokolenia, lub pracował jako ochroniarz.

Profesja Atlety stała się niemodna po II wojnie światowej wraz z pojawieniem się związków i kół sportowych.

Obrazek
Umiejętności: uniki, chwyt, uderzenie pięścią +2 dodatkowe umiejętności.
Dochody: Górne dochody warstw klasy niższej - warstwa klasy średniej.
Kontakty: Bohemy artystyczne, widownia cyrków, artyści cyrkowi
KOMENTARZE (3) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
naimad 23 lip 2007, 08:53
Całkiem fajna profesja. Opisana wprawdzie dość krótko, ale z drugiej strony, opisy profesji w podręcznikach również zamykają się w kilku zdaniach. No i brawa za ilustrację - tylko na przyszłość polecam podsyłać ilustracje do mnie, ja wrzucę je na serwer - tak będzie bezpieczniej, nigdy nie wiadomo czy image z innego źródła nagle przestanie się wyświetlać.
Logan 30 kwi 2007, 14:42
I jak zwykle doskonale pasujące zdjęcie :D
Misiekh 26 kwi 2007, 11:38
Całkiem spoczko profka :)

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2019, 14:30 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka