Zawody

Pilot sterowca

U schyłku XIX wieku i na początku XX technika dokonała wielkiego skoku w rozwoju. Już w połowie wieku XIX zbudowano pierwsze maszyny latające - sterowce. Od istniejących wcześniej balonów sterowce różniły się tym, że były wzmacniane sztywnym, wytrzymałym szkieletem. Były także napędzane silnikami mechanicznymi. Pod tym olbrzymim „balonem” mieściła się specjalna, przeszklona kabina dla załogi i pasażerów. Znajdowała się tam także cała maszyneria.

Sterowce znalazły swe zastosowanie w przewozach i wyprawach odkrywczych, ale na bardzo niewielką skalę. Wyszły bowiem z użycia tuż po I Wojnie Światowej, w której, duże i powolne, okazały się łatwym celem dla szybkich i zwrotnych samolotów. Jakby tego było mało, klęski sterowców dopełnił wodór, którym wypełniano balon. Bardzo łatwo wybuchał, co oczywiście groziło katastrofą. Dlatego piloci sterowców musieli być ludźmi niesamowicie odważnymi.

W czasach sterowców nie było podziału na pilotów i obsługę techniczną, tak więc każdy członek załogi musiał się znać na mechanice i pilotażu.

Sterowce zostały zastąpione pierwszymi aeroplanami. Później zaś samolotami, które były wykorzystywane pierwotnie przez wojsko.

Piloci tych powietrznych statków byli traktowani w dwojaki sposób. Wielu dostrzegało w nich ekscentryków, inni widzieli w nich prawdziwych bohaterów.

[center]Obrazek[center]

Umiejętności: pilotowanie sterowca, mechanika, obsługa ciężkiego sprzętu, nawigacja, spostrzegawczość +1 dowolna umiejętność.
KOMENTARZE (2) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
~Misiekh 24 lut 2007, 18:17
Zdjęcie nie mieści się w stronie i rozciąga ją na boki ;) Przydałoby się je zmniejszyć ;)
Kristof Dernhest Eidenfel 24 lut 2007, 11:16
Fajne, ale nie bardzo wyobrażam sobie kogoś o tej profesji w przygodzie. Stąd też ocena 4, a nie 5.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2019, 15:09 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka