Zawody

Maszynista i palacz lokomotywy

Pociągi to jeden z głównych środków komunikacji na przełomie wieków XIX i XX, mimo że przeciętna prędkość podróży w tamtych czasach, wraz z przystankami, liczyła 30-40 km/h. Linie kolejowe przecinały wzdłuż i wszerz prawie każdy kontynent. Nie można się więc dziwić że stanowisko maszynisty cieszyło się dużym powodzeniem. Praca, mimo że nie należała do łatwych, była jednak dobrze opłacana, a maszynistów darzono wielkim szacunkiem.

Obsługa parowozu składała się zazwyczaj z dwóch osób: maszynisty kierującego lokomotywą i palacza, którego zadaniem było dbanie o odpowiednią temperaturę w piecu. Maszyniści to zazwyczaj ludzie dobrze zbudowani, ponieważ obsługa parowozu to zadanie wymagające nie tylko precyzji ale przede wszystkim dużej ilości siły. Temperatura przy piecu przekraczała bardzo często ponad czterdzieści stopni, więc okoliczności pracy nie należały do przyjemnych.

Mogłoby się wydawać, że praca ta jest łatwa i niewymagająca, ale nic bardziej mylnego. Obaj panowie musieli kontrolować wiele czynników, takich jak ciśnienie czy temperatura kotła, aby nie dopuścić do przegrzania pieca, a co za tym idzie, nawet jego wybuchu.

Mimo upływu czasu zawód maszynisty, podobnie jak pociągi, nadal okazał się bardzo ważny. Co prawda wraz z napędem parowym zniknęli z lokomotyw wraz z kotłami i palacze, ale ich miejsce zastąpił kolejny (jeden lub dwóch) maszynista. Okazało się, że wraz z ilością dodatkowych elektrycznych urządzeń do napędzania pociągów potrzebna jest większa ilość osób by je kontrolować.

ObrazekUmiejętności: obsługa ciężkiego sprzętu, mechanika, chwyt, spostrzegawczość, uderzenie pięścią +1 dowolna umiejętność.
Dochody: Górne dochody warstw klasy niższej - warstwa klasy średniej.
Kontakty: Składy innych pociągów, fabryki i kopalnie, hurtownie, porty, pracownicy stacji kolejowych.
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2019, 15:08 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka