Zawody

Domokrążca

Domokrążcy pracowali chodząc od drzwi do drzwi oferując najprzeróżniejsze towary: od encyklopedii po płyny do czyszczenia srebra. Niektórzy sprzedawali własnoręcznie odrestaurowane lub wykonane przedmioty. Inni zaś proponowali swe usługi, w tym naprawę przedmiotów. Wielu z domokrążców to jednak pospolici oszuści lub drobni złodzieje pragnący upłynnić kradzione rzeczy. Wśród domokrążców można znaleźć także zbieraczy makulatury, szkła i złomu.

++

Domokrążca z wyglądu jest dość charakterystyczny: wygnieciony płaszcz, walizki z akcesoriami, bądź różnego rodzaju torby.

Innym typem domokrążców byli wędrowni artyści i muzycy, odgrywający krótkie przedstawienia w zamian za zapłatę. Wśród nich można było znaleźć kataryniarzy czy lalkarzy, a także wiele innych, oryginalnych profesji.

Umiejętności:
handlarz/rzemieślnik: targowanie się, wybrany język, psychologia i +2 dodatkowe umiejętności
muzyk/artysta: targowanie się, wybrany język, psychologia + sztuka: gra na instrumencie muzycznym.

Zarobki domokrążców w latach dwudziestych plasują się na poziomie górnych warstw klas niższych lub dolnych warstw klas średnich.
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
  • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 maja 2019, 20:14 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka