Postacie

Eibon

Eibon to wielki czarnoksiężnik, choć sam siebie określał mianem nekromanty. Pochodził z Hyperborei. Był synem Milaaba. Wcześnie osierocony, został powierzony w opiekę Zylacowi.

Eibon dokonał wielkich i niesamowitych czynów już w bardzo młodym wieku. Przywołał ducha Evagha, który wyjawił mu prawdę o zagładzie Rlim Shaikorth i Yikilth. Eibon uwięził w swoim pierścieniu tego demona, tworząc w ten sposób wyrocznię, odpowiadającą na każde jego pytanie. Dzięki radom pierścienia pokonał Zon Mezzamelecha i przejął jego pergaminy. W nich to było opisane przyrządzenie eliksiru Ygthar. Eibon posiadał również potężny kryształ. Nie wiadomo, czy sam go stworzył czy przejął od pokonanego Zona. Za pomocą kryształu mógł bezproblemowo porozumiewać się z czarodziejami z innych światów. Ani różnica języków ani czasów, w których żyli, nie stanowiła dla niego problemu.
Wszystkie te artefakty ukrył w wybudowanym domu z czarnych gnejsów. Była to wieża, postawiona na płaskowyżu w północnej części Mhu Thulan. Dom miał pięć kondygnacji, z czego dwie znajdowały się pod ziemią.

Krążą legendy o tym, że Eibon podróżował na Saturna i podążał za Shantakami w głębiny, gdzie spoczywa Tsathoggua. Powrócił stamtąd w pełni władz umysłowych i jako pierwszy ogłosił, że Ziemia jest okrągła i wiruje wokół własnej osi. Podał też określenie biegunów. Takie obrazoburstwo nie spodobało się jednak innym. Został okrzyknięty heretykiem z Mhu Thulan. Cała Hyperborea wymawiała jego imię ze strachem. Za głoszenie herezji został pojmany i torturowany. Udało mu się uciec do Cykranosh na Saturnie. Prześladowcy zastali jego wieżę w ruinie. Pośród zgliszczy zaleziono księgę maga, nazwaną potem Księgą Eibon.

Od Eibona wywodził się wielki mag Klakrash-Ton. Źródła historyczne nie są jednak zgodne, jak dalekim był on jego potomkiem.


S 13 KON 15 BC 16 INT 20 MOC 125
ZR 20 WG 16 WYK 90 P - WT 21

Umiejętności: Mity Cthulhu 90%, senna wiedza 30%, język hyperborejski 90%, astronomia 80%, okultyzm 100%, perswazja 80%
Modyfikator obrażeń: 0
Broń: Brak
Pancerz: Brak
Czary: Wezwanie/odesłanie Azathotha, Wezwanie/odesłanie Rilm Shairoth, Nawiązanie kontaktu z bezkształtnym pomiotem Thathoggui, Nawiązanie kontaktu z Cthulhu, Nawiązanie kontaktu z Tsatogguą, Stworzenie zapory Naach-Titha, Otworzenie bramy, Stworzenie mgły z R'hleth, Zaklęcie Kadzielnicy, Koło Eibona, Deformacja kończyny, Zaklęcie noża, Odbicie ciosów, Znak Voorish, Zaklęcie kadzielnicy, Lewitacja
KOMENTARZE (1) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
D'wid 28 lis 2010, 11:08
Dlaczego Eibon ma więcej mocy niż Azathoth, Nyarlathothep i Shub-Niggurath?

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2019, 15:31 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka