Postacie

Nophru-Ka

Nophru-Ka był jednym z najwyższych kapłanów egipskich za czasów panowania XIV dynastii Faraonów. Urodził się i wychował w Kairze. Nikt jednak nie wie kiedy to dokładnie było. Wszyscy byli zdziwieni długowiecznością tego niezwykłego i charyzmatycznego człowieka. Źródło jego niezwykłej mocy leżało daleko poza zasięgiem ludzkiego pojmowania.

Kapłan był wysokim, smagłym mężczyznom o opalonej cerze. Ubierał się w ceremonialne, błękitne szaty, w ręku dzierżył kostur będący symbolem kapłańskiego stanu. Nie ogolił głowy pozwalając by jego srebrzysto-szare włosy luźno opadały na ramiona. Nie był to jednak jego jedyny występek wobec tradycji przodków i religii.

Pozornie kapłan oddawał cześć i chwałę egipskim bogom takim jak Bast, ale w tajemnicy przed wszystkimi służył Nyarlathothepowi, który manifestował się w postaci Czarnego Faraona i Bestii. Nophru-Ka stworzył wszelkie potrzebne podwaliny dla kultu tych awatarów Zewnętrznego Boga. Na mocy jego traktatów i rozważań w XII wieku naszej ery zostało powołane do życia Braterstwo Bestii.

Ten tajemniczy kult oczekiwał i szukał dziecięcia, w którym narodzić się miał Nyarlathothep. Jednakże Czarny Faraon jest bardzo przewrotny w swoich zamiarach zmieniając je wedle własnych zachcianek. W pierwotnym tekście przepowiedni narodzenie ciała dla Czarnego Faraona miało zakończyć pewien okres w dziejach ludzkości i rozpocząć Czas Wielkiego Umierania. Jednak Nyarlathothep zmienił swoje zamiary i postanowił wskrzesić do życia Nophru-Ka.

Kapłan został zabity przez akolitów, którzy wierni byli prawdziwemu egipskiemu bóstwu jakim była Bast, podczas modłów do swojego prawdziwego pana. To Bast zdemaskowała zdradę Nophru-Ka wskazując jego uczniom bluźnierstwo kapłana. Nophru-Ka został zasztyletowany na schodach świątyni. Dusza jego jednak przetrwała próbę śmierci, uwięziona przez tysiąclecia poza czasem.

Pod koniec XIX wieku Braterstwo Bestii otrzymało przepowiednię, że dziecko narodzi się ponownie w Wielkiej Brytanii. Niemowlak został wykradziony biologicznym rodzicom. Chłopiec już od czasu uzyskania świadomości doskonale zdawał sobie sprawę z tego kim jest. Nophru-Ka zapamiętał wszystko ze swojego poprzedniego życia. Zapamiętał też cios, jaki został w niego wymierzony za sprawą wiernych Bast. Dlatego poprzysiągł zemstę starej bogini. Obietnica ta tak ucieszyły Czarnego Faraona, że ponownie obdarował Nophru-Ka mocą długiego życia. Nophru-Ka już w wieku 9 lat stanął na czele Stowarzyszenia Bestii i rządzi nim aż do dziś. Werbuje nowych adeptów wśród wielu biznesmenów, polityków i innych wpływowych ludzi. Przygotowuje świat na prawdziwe przyjście swego pana i walczy z wiernymi wyznawcami Bast.

S 10 KON 12 BC 11 INT 19 MOC 75
ZR 18 WG 11 WYK 70 P - WT 16

Umiejętności: Mity Cthulhu 70%, senna wiedza 30%, język egipski 90%, język angielski 80%, perswazja 80%
Modyfikator obrażeń: 0
Broń: Brak
Pancerz: Brak
Czary: Przywołanie/Spętanie Byakhee, Kroczącego Między Światami, Nawiązanie Kontaktu z Nyarlathothepem (bez płacenia PM), Znak Voorish, Koncentryczne pierścienie czerwia, Zaklęcie fletni,
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2019, 15:16 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka