Postacie

James Adler

James Adler urodził się w bogatej rodzinie, w hrabstwie Yorkshire, w Anglii. Jego dziadek dorobił się w Ameryce olbrzymiego majątku na sprzedaży miedzi. Zapotrzebowanie na ten metal pod koniec XIX wieku znacznie wzrosło wraz z wyrobem drutów potrzebnych do produkcji linii telegraficznych i wysokiego napięcia. Jego syn, a ojciec Jamesa, Stephen, był wielkim wizjonerem i rodzinną fortunę ciągle inwestował w rozmaite przedsięwzięcia. Jako że dochód z nich był niezbyt wysoki (częściej przynosił straty) między Arthurem a ojcem Jamesa dochodziło do licznych spięć. Konflikty te znacznie nabrały na sile gdy Agata – żona Jamesa, zachorowała na gruźlicę.

Kiedy zaszła w ciążę po raz drugi, Stephan poświęcił jej całą swoją uwagę, zaczął jej finansować coraz częstsze pobyty w sanatoriach i drogie zabiegi lecznicze. Ich pierworodny syn trafił więc pod opiekę dziadka. Arthur był zgryźliwym starszym człowiekiem i nie okazywał należytej troski wnukowi. James rzadko widywał rodziców, a dziadek za byle drobnostkę chłostał chłopaka do nieprzytomności. Mimo swojego oschłego stosunku do Jamesa, dziadek finansował mu najlepszych prywatnych nauczycieli.

Gdy drugi syn Stephena i Agaty urodził się tak osłabiony, że umarł zaraz po porodzie, Agata straciła wszelką wolę walki o własne zdrowie. Zmarła w kilka miesięcy po swoim dziecku. Bezradny Stephen zaczął bezpodstawnie obwiniać o wszystko Jamesa. Frustracja w chłopaku rosła z dnia na dzień, tak że w wieku 18 lat, podczas kolejnej awantury z ojcem, coś w Jamesie pękło. W ataku zwierzęcej wręcz furii wypchnął ojca przez balustradę balkonu. Mimo że wypadł wraz z nim, wyszedł z wypadku bez szwanku, za to Stephen zmarł na miejscu. Gdy zaalarmowany hałasem dziadek Jamesa wbiegł do ogrodu, od razu zrozumiał co się stało. Ponieważ wolał uniknąć skandalu i wydania wnuka policji postanowił uznać, że ojciec i syn zginęli obaj podczas napadu rabunkowego na rezydencję, a ciała Jamesa nigdy nie odnaleziono. Wygnany z rodzinnego domu młodzieniec, zdruzgotany swoimi czynami musiał uciekać do Ameryki by rozpocząć nowe życie. Ukryty w luku bagażowym statku dotarł do wybrzeży Kanady. Tam, w wyniku różnych perypetii, znalazł pracę w górniczej osadzie Trout. Mimo iż zupełnie nie nadawał się do tej pracy, musiał się z czegoś utrzymywać. Przez dwa lata pracował by tak jak kiedyś jego dziadek dorobić się fortuny w Ameryce. Jednakże nie było to łatwe. W końcu odłożył dostatecznie dużo pieniędzy by opuścić Trout i poszukać innego, lepszego zajęcia.

Cthulhu 1920

Imię badacza: James Adler
Zawód: Górnik
Uczelnie, tytuły naukowe: Odebrał dobre wykształcenie w dzieciństwie.
Miejsce urodzenia: Anglia, rodzinny dom w hrabstwie Yorkshire
Zaburzenia psychiczne: Sporadyczne ataki szału, agresji, utrata kontaktu z rzeczywistością.
Płeć: męska
Wiek: 21

Cechy i testy

Siła: 7
Zręczność: 8
Inteligencja: 16
Pomysłowość:
Kondycja: 11
Wygląd: 12
Moc: 7
Szczęście: 35
Budowa Ciała: 12
Poczytalność: 35
Wykształcenie: 15
Wiedza: 75
Modyfikator obrażeń: nic
Mity Cthulhu: ------

Punkty poczytalności: 35
Punkty magii: 7
Punkty Wytrzymałości: 9

Miejsce zamieszkania: Trout
Rysopis: Chudy, wyniszczony przez trudy pracy w kopalni. Opuchnięte dłonie, liczne sińce. Szlachetne rysy twarzy, zdrowe zęby, w miarę starannie ułożona fryzura.
Rodzina i przyjaciele: Dziadek Arthur nadal mieszka w hrabstwie Jork-Shire, pozostali krewni nie żyją: ojciec Stephan – zamordowany przez Jamesa, matka Agata zmarła na gruźlicę, młodszy brat Paul zmarł podczas porodu.
Przypadki obłędu: Napady szału i zwierzęcej agresji. Podczas jednego z takich ataków ojciec Jamesa został wypchnięty przez balkonową balustradę.
Rany i obrażenia: Liczne sińce i skaleczenia, opuchnięte dłonie, wycieńczenie wynikające z przepracowania.
Znaki szczególne i blizny: Dzięki szlachetnym rysom wybija się wśród pospolitych amerykańskich górników.

Umiejętności badacza : wspinanie 30, geologia 60, spostrzegawczość 60, obsługa ciężkiego sprzętu 40, korzystanie z bibliotek 60, język francuzki 70

Cecha szczególna wynikająca z zawodu: + 1 S, + 1 Kon, - 2 Wyk, Ponieważ wzrok górnika przyzwyczajony jest do ciemności dodaj 20 punktów do testu spostrzegawczości Zasadniczo górnicy nie cierpią na klaustrofobie i potrafią się szybko czołgać.

Parametry wynikające z cech szczególnych zostały już uwzględnione w charakteryzacji i nie mają wpływu na inne testy

Broń: Broń prowizoryczna: Kilof - umiejętność mała pałka, 1k6+1+Mo plus przebicie.

Dochody i oszczędności : Górnych warstw klasy niższej (501 dolarów rocznie). Zaoszczędzone 300 dolarów.

Przeczytane Księgi Mitów: brak

Magiczne przedmioty i znane czary: brak

Wyposażenie i ekwipunek: kilof, łopata, hełm ochronny, rękawice ochronne, lampa naftowa, dwa komplety ubrań, naczynia.

Napotkane istoty: brak

Zasada specjalna dla tej postaci: szał – Kiedy postać ta wpadnie w szał jej chwilowa (czas według uznania Strażnika Tajemnic) S i Kon wzrasta o 5, za to PP spadają o 5 na każdą rundę kiedy badacz jest pod wpływem szału
KOMENTARZE (1) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kristof Dernhest Eidenfel 9 wrz 2007, 13:46
Trochę naciągana historia...

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2019, 15:21 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka