Postacie

Hector Silvertone

Hector urodził się w roku pańskim 1895 w jednym z większych miast Rhode Island – Warwick. Pochodzi z typowo mieszczańskiej rodziny: ojciec pracował w miejscowej fabryce papieru, natomiast matka – Eleonora, z domu Bardick, prowadziła mały sklepik z kapeluszami. Żyło się dość ciężko: ojciec chłopca – Edmund, zarabiał mało, a w sklepie też nie narzekali na nadmiar klientów. Mieli jednak przynajmniej pracę, a dzięki temu mogli zapewnić byt i wykształcenie swemu jedynemu dziecku.

Młody Hector uczęszczał do miejscowej szkoły publicznej, a wieczorami poświęcał czas na czytanie. Dodatkowo większość wolnych dni spędzał w bibliotece, gdzie zgłębiał wiedzę na temat otaczającego świata. Raczej nie miał przyjaciół, zawsze siedział w samotności i tak czuł się najlepiej. Dzieciństwo upłynęło mu bez większych perturbacji, a w wieku 18 lat dostał się na uniwersytet Miscatonic, na kierunek Historia Literatury. Tam poznał Isabelle – jego pierwszą prawdziwą miłość. Sielankę niespodziewanie przerwał wybuch I Wojny Światowej i śmierć ojca, który zaciągnął się do wojska i zginął w pierwszych miesiącach konfliktu, gdzieś w odległej Marsylii. Silvertone po roku na uczelni musiał zakończyć edukację i znaleźć sobie jakąś pracę, matka sprzedała sklep za marne pieniądze i teraz była praktycznie na utrzymaniu syna. Ten, jako że nie miał żadnego konkretnego wykształcenia, musiał podjąć robotę w miejscowej fabryce za najniższą stawkę. Nie cierpiał tej pracy, brudnej i śmierdzącej, wszyscy otaczający go ludzie pochodzili z nizin społecznych. Jako intelektualiście, nie odpowiadało mu takie towarzystwo. Nie był też specjalnie silny, więc jego praca była tym bardziej ciężka. Gdy wracał wieczorem do domu był tak zmęczony, że prawie od razu kładł się spać. Jednak będąc twardym, radził sobie z kolejnymi przeciwnościami.

Po dwóch latach znajomości z Isabelle, poślubił ją, a w rok później urodził mu się syn – Thomas. Próbowali stworzyć szczęśliwą rodzinę jednak coś się ciągle psuło, ona zaangażowana była w działalność na uczelni, on cały czas pracował, a mały Tom przesiadywał u babci Eli. Prawie się nie widywali, a na dodatek mieli ciągłe kłopoty finansowe. Dochodziło do kłótni. Hector był rozgoryczony faktem, że nie może realizować się w naukowo. Po trzech latach małżeństwa, jego kobieta odeszła, zabierając ze sobą dziecko, a Hector popadł w depresję i zamknął się jeszcze bardziej w sobie. Na moment nawet rzucił pracę, ale wrócił do niej. Ciągle „zaglądał do butelki”, a na domiar złego jego matka ciężko zachorowała i po krótkim pobycie w szpitalu zmarła. To był najmroczniejszy okres jego życia: miał zaledwie 25 lat, a już był wrakiem człowieka: alkoholik, po rozwodzie, bez wykształcenia i perspektyw na przyszłość, całkowicie sam. Siedział całymi dniami przy świeczce, butelce whisky i upijał się w samotności dywagując nad marnowanym właśnie życiem. Czekał na odmianę swojego losu.

Cthulhu 1920

Imię badacza:Hector Silvertone
Zawód: Robotnik
Uczelnie, tytuły naukowe: przerwane studia na Uniwersytecie Miscatonic - kierunek Historia Literatury
Miejsce urodzenia: Miscatonic
Zaburzenia psychiczne: Przebyta depresja po odejściu żony.
Płeć: męska
Wiek: 25 lat

Cechy i testy

Siła: 10 (9+1)
Zręczność: 7
Inteligencja: 15
Pomysłowość: 45
Kondycja: 14
Wygląd: 9
Moc: 10
Szczęście: 50
Budowa Ciała : 14
Poczytalność: 50
Wykształcenie: 16
Wiedza: 50
Modyfikator obrażeń: nic
Mity Cthulhu:------

Punkty poczytalności: 50
Punkty magii: 10
Punkty Wytrzymałości: 11

Umiejętności badacza : obsługa ciężkiego sprzętu 78% , mechanika 60 %, rzemiosło 68%, korzystanie z bibliotek 50%, historia 84%

Cecha szczególna wynikająca z zawodu: </b> +1 do Kon lub S - zostało to już uwzględnione w charakteryzacji, nie wpływa na inne testy.

Informacje osobiste

Miejsce zamieszkania: Biedniejsza część Arkham. Riverstreet 78/34
Rysopis: młody mężczyzna, żylasty, chudy, o zmęczonej twarzy.
Rodzina i przyjaciele: rodzice nie żyją. Żona Izabelle – opuściła męża, wraz z synem Thomasem.
Przypadki obłędu: brak
Rany i obrażenia(choroby): alkoholizm
Znaki szczególne i blizny: blizna po wypadku w fabryce na lewej nodze. Kruczoczarne włosy przetykane siwymi.

Dochody i oszczędności : 1250 $ rocznie. Dwupokojowe mieszkanie z kuchnią w zrujnowanej kamienicy. (Wspólna łazienka i telefon na korytarzu). Zegarek po ojcu, okulary, skromna biblioteczka klasyków literatury (ok. 15 egzemplarzy). Brak większych oszczędności ( pieniądze wydawane na alkohol)

Przeczytane Księgi Mitów: brak
Magiczne przedmioty i znane czary: brak
Wyposażenie i ekwipunek: brak
Napotkane istoty: brak
KOMENTARZE (4) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
~Logan 16 sie 2006, 16:01
Znaczy się muszę wymyślić jakąś lepsza osobę. Macie sugestie na postać? Ja pisze historie, a Joku doprawia statystyki.
Jok 15 sie 2006, 16:09
trzeba jeszcze grac czym kolwiek innym niz kolejny nudny student historii albo prawnik :]
a blad juz poprawiony
Misiekh 15 sie 2006, 14:54
Stylistycznie tekst wymaga drobnych poprawek, a co do samej postaci - jak zauważył Kristof, ciężko wykorzystać ją w scenariuszu. Chyba, że jako smaczek dla dodania kolorytu.
Kristof Dernhest Eidenfel 15 sie 2006, 14:31
Rozumiem, że to ma być gotowa postać dla Gracza? Bo jako NPC to nie bardzo wiadomo jak go wykorzystać. Ot - taki everyman. Tekst od strony technicznej napisany dobrze.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2019, 14:30 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka