Postacie

Werner Kurz

Werner Kurz jest austriackim antykwariuszem mieszkającym w Wiedniu. Stolica Austrii to miejsce, w którym się urodził, wychowywał i dorastał. Tu także zdobywał wykształcenie i tutaj pracuje.

Rodzina Kurz była, można powiedzieć, typową austriacką rodziną. Wernerowi i jego rodzicom nie żyło się źle, ale nie pławili się też w luksusach. Na dziecko Angela i Hansel Kurzowie zdecydowali się dość późno; oboje mieli wtedy po trzydzieści siedem lat. Werner był jedynakiem. Mając siedem lat rozpoczął edukację w szkole podstawowej. W chwili, gdy ją kończył, matka (której praca była głównym źródłem dochodów rodziny) ciężko zachorowała. Okazało się, że to nowotwór. Umarła w bólu po kilkunastu miesiącach i od tamtej pory to ojciec musiał zajmować się domem, pracować (znalazł pracę w redakcji miejscowej gazety jako specjalista od rynku samochodowego - motoryzacja była jego największą pasją) i jednocześnie opiekować się małym Wernerem.

Werner Kurz udał się później do szkoły średniej, a następnie do wyższej, gdzie zdobył tytuł magistra i dostał pozwolenie na nauczanie historii w publicznych szkołach. Był z tej pracy zadowolony - przyjemna atmosfera, dobra płaca oraz nienajgorsze towarzystwo, nie licząc zgrai rozwydrzonych dzieciaków. Mijały lata i wkrótce przyszła też kolej na ojca, który zmarł śmiercią naturalną w wieku pięćdziesięciu ośmiu lat. Tak oto Werner stracił swoją najbliższą rodzinę. Został sam, nie licząc przyjaciół oraz dalszych krewnych. Mimo to nie próbował znaleźć sobie partnerki życiowej, uznał bowiem, że w pojedynkę wiedzie mu się wystarczająco dobrze.

Werner Kurz jest lubianym nauczycielem. To osoba otwarta i sympatyczna, ale jednocześnie stanowcza i nie tolerująca nieposłuszeństwa, zwłaszcza u swoich uczniów. Jak mówią o nim absolwenci szkoły, w której uczy - Kurz niezwykle obrazowo opisuje historie, o których im opowiadał. Poza nauczaniem, ogromną pasją Wernera są komputery oraz podobne urządzenia elektroniczne.

Werner Kurz to średniego wzrostu mężczyzna o czarnych włosach, w które od jakiegoś czasu wdzierają się pasemka siwizny. Ma kilkukilogramową nadwagę, na którą zapracował sobie spędzając wiele godzin dziennie przed komputerem lub telewizorem, zajadając się przy tym niezdrowym jedzeniem. Trudno się więc dziwić, że Werner stroni od jakichkolwiek wysiłków fizycznych, nie licząc codziennych spacerków do szkoły i z powrotem.

Cthulhu 1990

Imię badacza: Werner Kurz
Zawód: nauczyciel historii
Uczelnie, tytuły naukowe: magister (ukończona wyższa szkoła w Wiedniu)
Miejsce urodzenia: Wiedeń
Zaburzenia psychiczne: brak
Płeć: męska
Wiek: 44

Cechy i testy

Siła: 11
Kondycja: 7
Budowa ciała: 10
Inteligencja: 14
Moc: 13
Zręczność: 6
Wygląd: 10 <BR
Wykształcenie: 17
Poczytalność: 65

Pomysłowość: 60
Szczęście: 65
Wiedza: 85
Modyfikator obrażeń: +0
Mity Cthulhu: 99

Punkty wytrzymałości: 8
Punkty magii: 13
Punkty poczytalności: 65


Roczny dochód: 45.000$
Umiejętności badacza (nie zawierają wartości początkowych): archeologia 15%, biologia 15%, chemia 30%, Chwyt 20%, elektronika 50%, historia 80%, historia naturalna 20%, język obcy (angielski) 65%, język obcy (holenderski) 20%, korzystanie z bibliotek 40%, pistolet 20%, geologia 10%, medycyna 20%, prawo 40%, prowadzenie samochodu 15%

Broń: IMI Desert Eagle; obrażenia 3k6+3; zasięg 25m; niezawodność 94%
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2019, 15:28 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka