Postacie

Veronica Robinson

Veronica Robinson to amerykańska pisarka słynąca z dość kontrowersyjnych dzieł. Urodzona drugiego grudnia 1961 roku, do pewnego czasu miała wspaniałe dzieciństwo. Jej rodzice posiadali dużą firmę produkującą akcesoria komputerowe, która rokrocznie przynosiła milionowe zyski. Ojciec, David Robinson, nigdy nie był snobem, za to matka - Lindsay, uwielbiała pławić się w luksusach, jakie zapewniał jej mąż. Nic więc dziwnego, że zaczęła mocno rozpieszczać swoją córkę. Spośród trójki rodzeństwa Veronica była najmłodsza i dlatego to właśnie ona była oczkiem w głowie mamusi. Brat Carl i siostra Ann zauważali to, jednak oni wdali się w ojca i nie mówili na głos tego, co myśleli.

Veronica nie była dobrym dzieckiem. Mając kilkanaście lat wpadła w nałóg - zaczęła zażywać marihuanę. Wtedy właśnie David Robinson nie wytrzymał i zarzucił swej żonie winę za to, że sprawy mają się tak, a nie inaczej. Lindsay nic sobie z tego nie robiła. Co ciekawe, po jakichś dwóch tygodniach David został skatowany na śmierć przez bandę opryszków, gdy wracał do domu z biura. Carl nabrał podejrzeń wobec matki i wyrzucił ją z domu. Veronica wyleczyła się z nałogu dzięki profesjonalnej pomocy lekarzy z kliniki odwykowej w Milwaukee. Mając siedemnaście lat wyszła z owego szpitala i postanowiła, że nie będzie dłużej tak żyć - ukończyła wyższą szkołę w Dallas i ni stąd ni zowąd zaczęła pisać poezję. Wydała nawet tomik pod nazwą "Zew Szatana", w którym zawarła dziesiątki swoich najmroczniejszych wierszy, z których znakomita większość nawiązywała do wydarzeń z jej dzieciństwa.

Kiedy ukończyła dwadzieścia lat jej kontakty z rodzeństwem znacznie się poprawiły. Brat i siostra na dobre wprowadzili ją na „dobrą drogę”. Mimo to psychika Veronici była już bardzo zszargana. Na jakiś czas wpadła w depresję, miewała mieszanki nastrojów. Zauważyła też u siebie dziwną rzecz - znajdowała przyjemność w zadawaniu sobie bólu.

Veronica to wysoka (176 cm) i szczupła (56 kg) kobieta. Ma lekko wystające kości policzkowe i rude włosy z blond-pasemkami. Najczęściej uplata je w długi warkocz, choć zdarza się jej upinać je w kok. Charakterystyczną cechą jej wyglądu są piegi (których jednak nie ma zbyt wiele) oraz sporych rozmiarów blizna na ręce - pozostałość po tym, kiedy, jako małe dziecko, usilnie chciała pomagać pokojówce w prasowaniu ubrań. Rozgrzane żelazko upadło jej na rękę, a skutki tego wydarzenia są widoczne do dziś.

Cthulhu 1990

Imię badacza: Veronica Robinson
Zawód: pisarka
Uczelnie, tytuły naukowe: brak
Miejsce urodzenia: Dallas
Zaburzenia psychiczne: alghedonia
Płeć: żeńska
Wiek: 29

Cechy i testy

Siła: 8
Kondycja: 12
Budowa ciała: 13
Inteligencja: 16
Moc: 8
Zręczność: 12
Wygląd: 14
Wykształcenie: 14
Poczytalność: 40

Pomysłowość: 80
Szczęście: 40
Wiedza: 70
Modyfikator obrażeń: +0
Mity Cthulhu: 99

Punkty wytrzymałości: 12
Punkty magii: 8
Punkty poczytalności: 40

Roczny dochód: $200.000
Umiejętności badacza (nie zawierają wartości początkowych): historia 50%, korzystanie z bibliotek 60%, język obcy (francuski) 70%, język obcy (niemiecki) 20%, perswazja 50%, psychologia 60%, pływanie 50%, pistolet 70%, karabin 10%, strzelba 5%

Broń: nosi przy sobie pistolet automatyczny .45; obrażenia 1k10+2; zasięg 15 metrów; niezawodność 100%. W domu posiada też karabin Marlin .444 oraz dwulufową strzelbę 10 – gauge.
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2019, 14:42 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka