Postacie

Roberto Sperlonda

Roberto Sperlonda jest włoskim ekonomistą. Przyszedł na świat jedenastego listopada 1965 roku w Parmie. Jego rodzicami byli Francisco Sperlonda - mechanik samochodowy oraz Monika Gnucci - bibliotekarka z Mediolanu. Roberto swoje zamiłowanie do ekonomii i zarządzania odziedziczył po babci (ze strony matki), która była doskonałą księgową i doradczynią finansową. To właśnie do niej kierowali się biznesmeni znani w całym Mediolanie, gdy mieli problemy z budżetem lub wahali się przed podjęciem poważnej decyzji, od której zależały być może dalsze losy ich działalności.

W przeciwieństwie do swojego ojca, Roberto jest wysokim i chudym, a przy tym niezbyt wysportowanym mężczyzną. Odkąd pamiętał zawsze osiągał najsłabsze wyniki na zajęciach wychowania fizycznego, jeśli tylko przyszło mu podchodzić do konkurencji siłowych. Od małego mógł się jednak poszczycić zręcznością i zwinnością. W wieku piętnastu lat miał dużą niedowagę. Na tyle dużą, że według lekarzy zagrażała jego zdrowiu. Po kilku latach kłopoty te jednak minęły, ale pojawił się nowy problem. Roberto odkrył u siebie skłonności do klaustrofobii. Przerażał się na samą myśl o tym, że mógłby zostać zamknięty sam w jakimś ciemnym pomieszczeniu. Od zawsze pragnął wolności i niezależności, i mimo swoich kompleksów osiągnął ją gdy tylko wkroczył w wiek dorosły.

Postanowił nie poprzestawać na szkole średniej i uczył się dalej. Skierował się do Wyższej Szkoły Nauk Ekonomicznych w Rzymie, gdzie uczył się przez pięć lat. Pieniądze na studia dostawał częściowo od rodziców, którzy musieli też utrzymywać pięcioletnią wtedy Marthę. Francisco i Monika byli dla niej rodzicami zastępczymi. Roberto jednak szybko zauważył, że pieniądze przesyłane mu przez rodziców nie wystarczają i szukał tymczasowej pracy. Znalazł posadę jako reporter w jednej z miejscowych gazet. Pracodawca nie należał do najprzyjemniejszych, ale płacił wystarczająco dużo, by Roberto bez problemów ukończył studia.

Postanowił wtedy założyć własną działalność i prowadzić księgowość drobnych firm. Szybko zyskał kilku mniej znaczących klientów. Jednak w miarę jak zdobywał doświadczenie zawodowe i stawał się w swoim fachu coraz lepszy, zaczęli zgłaszać się do niego coraz poważniejsi biznesmeni. A poważni biznesmeni to poważne pieniądze. Roberto zaczął zarabiać wystarczająco dużo, by, zaciągając niewielki kredyt, wybudować dom na przedmieściach Mediolanu. Wkrótce poznał dziewczynę, amerykankę z pochodzenia - Susan O'Sullivan. Obecnie nie są małżeństwem, a jedynie mieszkają razem. Niemniej ślub jest w planach.

Roberto ponadto zaczął grać na giełdzie. Szybko zauważył, że idzie mu to nadzwyczaj dobrze. Obracał akcjami tak długo i tak sprawnie, że dorobił się znacznej fortuny. Bez problemów spłacił kredyt i kupił sobie dobre auto. Nie uszło to uwadze innych i ludzie dowiedzieli się jakimi dobrami dysponuje Roberto. Nie trzeba było długo czekać, by znalazły się osoby zazdrosne o taki stan rzeczy. Kiedyś został nawet napadnięty na ulicy, bynajmniej nie przypadkowo. Okazało się, że bandyci doskonale wiedzieli, kogo atakują. Wtedy też Roberto nabył rewolwer, z którym nie rozstaje się praktycznie ani na krok.

Cthulhu 1990

Imię badacza: Roberto Sperlonda
Zawód: ekonomista
Uczelnie, tytuły naukowe: Wyższa Szkoła Nauk Ekonomicznych w Rzymie, magister
Miejsce urodzenia: Parma
Zaburzenia psychiczne: klaustrofobia
Płeć: męska
Wiek: 25

Cechy i testy

Siła: 8
Kondycja: 12
Moc: 16
Zręczność: 11
Wygląd: 6
Budowa ciała: 9
Inteligencja: 18
Wykształcenie: 17
Poczytalność: 80

Pomysłowość: 90
Szczęście: 80
Wiedza: 85
Modyfikator obrażeń: +0
Mity Cthulhu: 99

Punkty wytrzymałości: 10
Punkty magii: 16
Punkty poczytalności: 80

Roczny dochód: 300.000$
Umiejętności badacza (nie zawierają wartości początkowych): księgowość 90%, pierwsza pomoc 40%, historia 60%, korzystanie z bibliotek 60%, nasłuchiwanie 50%, język obcy (angielski) 75%, perswazja 45%, psychologia 70%, pistolet 30%

Broń: rewolwer Magnum .357; obrażenia 1k8+1k4; zasięg 20 metrów; niezawodność 100%
KOMENTARZE (1) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Misiekh 15 sie 2006, 15:10
Drobne błędy ("Amerykanka" z małej litery napisane, brak słówka 'jest' w pierwszym zdaniu i jeszcze parę pomniejszych), ale postać nawet fajna. Tylko jak ją wykorzystać w scenariuszu?

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2019, 15:24 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka