Postacie
 • Martin Biller

  Każda Epoka. Opis przygotowany jest dla roku 1920.

  Urodzony i wychowany w Londynie w 1890. Pochodził z niezbyt zamożnej rodzinny. Matka pracowała jako guwernantka, a ojciec był księgowym. Mieli pięcioro dzieci, ale to Martinowi jako pierworodnemu poświęcali praktycznie całą swoją uwagę i najwięcej nakładów pieniężnych. Odebrał więc najlepsze możliwe wykształcenie jakie mogli zapewnić mu rodzice. A ci bardzo skrupulatnie zadbali o to, by było kompletne. Zdarzały się nawet prywatne lekcje, co było dość niespotykane w tej warstwie społecznej. Nic też dziwnego, że Martin dostał się w cuglach do college’u. Dostał się zresztą do kilku i to oczywiście z jak najwyższymi wynikami na egzaminach wstępnych, ale mógł wybrać tylko jeden. Uzyskał stypendium, więc mógł wreszcie odciążyć zapracowanych rodziców.

 • Eibon

  Eibon to wielki czarnoksiężnik, choć sam siebie określał mianem nekromanty. Pochodził z Hyperborei. Był synem Milaaba. Wcześnie osierocony, został powierzony w opiekę Zylacowi.

 • Nophru-Ka

  Nophru-Ka był jednym z najwyższych kapłanów egipskich za czasów panowania XIV dynastii Faraonów. Urodził się i wychował w Kairze. Nikt jednak nie wie kiedy to dokładnie było. Wszyscy byli zdziwieni długowiecznością tego niezwykłego i charyzmatycznego człowieka. Źródło jego niezwykłej mocy leżało daleko poza zasięgiem ludzkiego pojmowania.

 • James Adler

  James Adler urodził się w bogatej rodzinie, w hrabstwie Yorkshire, w Anglii. Jego dziadek dorobił się w Ameryce olbrzymiego majątku na sprzedaży miedzi. Zapotrzebowanie na ten metal pod koniec XIX wieku znacznie wzrosło wraz z wyrobem drutów potrzebnych do produkcji linii telegraficznych i wysokiego napięcia. Jego syn, a ojciec Jamesa, Stephen, był wielkim wizjonerem i rodzinną fortunę ciągle inwestował w rozmaite przedsięwzięcia. Jako że dochód z nich był niezbyt wysoki (częściej przynosił straty) między Arthurem a ojcem Jamesa dochodziło do licznych spięć. Konflikty te znacznie nabrały na sile gdy Agata – żona Jamesa, zachorowała na gruźlicę.

 • Hector Silvertone

  Hector urodził się w roku pańskim 1895 w jednym z większych miast Rhode Island – Warwick. Pochodzi z typowo mieszczańskiej rodziny: ojciec pracował w miejscowej fabryce papieru, natomiast matka – Eleonora, z domu Bardick, prowadziła mały sklepik z kapeluszami. Żyło się dość ciężko: ojciec chłopca – Edmund, zarabiał mało, a w sklepie też nie narzekali na nadmiar klientów. Mieli jednak przynajmniej pracę, a dzięki temu mogli zapewnić byt i wykształcenie swemu jedynemu dziecku.

 • Tomas Greenmore

  Tomas wychowywał się w biednej dzielnicy fabrycznej. Po śmierci ojca, Tonego, w wieku 16 lat pracował wraz z bratem Johnem w fabryce butów, aby wspomóc finansowo chorą matkę – Thelmę, która dwa lata potem zmarłą na suchoty. Po śmierci matki załamany Tomas uciekł z domu chcąc spróbować znaleźć szczęście w szerokim świecie.

 • Werner Kurz

  Werner Kurz jest austriackim antykwariuszem mieszkającym w Wiedniu. Stolica Austrii to miejsce, w którym się urodził, wychowywał i dorastał. Tu także zdobywał wykształcenie i tutaj pracuje.

 • Keanu Malone

  Keanu Malone urodził się w Chicago w 1873 roku. Mieszkał tam przez dwadzieścia lat. Po śmierci matki poleciał do Rzymu, zostawiając ojca w Chicago. Keanu miał zamiłowanie do muzyki. Lubił komponować utwory fortepianowe. Swoje dzieła pokazał kiedyś pewnemu bardziej doświadczonemu kompozytorowi, Don Salvatore'owi. Spodobały mu się one i Don pomógł mu w dalszej twórczości.

 • Roberto Sperlonda

  Roberto Sperlonda jest włoskim ekonomistą. Przyszedł na świat jedenastego listopada 1965 roku w Parmie. Jego rodzicami byli Francisco Sperlonda - mechanik samochodowy oraz Monika Gnucci - bibliotekarka z Mediolanu. Roberto swoje zamiłowanie do ekonomii i zarządzania odziedziczył po babci (ze strony matki), która była doskonałą księgową i doradczynią finansową. To właśnie do niej kierowali się biznesmeni znani w całym Mediolanie, gdy mieli problemy z budżetem lub wahali się przed podjęciem poważnej decyzji, od której zależały być może dalsze losy ich działalności.

 • Veronica Robinson

  Veronica Robinson to amerykańska pisarka słynąca z dość kontrowersyjnych dzieł. Urodzona drugiego grudnia 1961 roku, do pewnego czasu miała wspaniałe dzieciństwo. Jej rodzice posiadali dużą firmę produkującą akcesoria komputerowe, która rokrocznie przynosiła milionowe zyski. Ojciec, David Robinson, nigdy nie był snobem, za to matka - Lindsay, uwielbiała pławić się w luksusach, jakie zapewniał jej mąż. Nic więc dziwnego, że zaczęła mocno rozpieszczać swoją córkę. Spośród trójki rodzeństwa Veronica była najmłodsza i dlatego to właśnie ona była oczkiem w głowie mamusi. Brat Carl i siostra Ann zauważali to, jednak oni wdali się w ojca i nie mówili na głos tego, co myśleli.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2019, 15:05 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka