Broń i przedmioty

Lampa Alhazreda

Autor plugawej księgi "Necronomicon", zwanej pierwotnie "Al Azif" - al-Hazred pozostawił po sobie nie tylko ten wolumin. Posiadał on także niesamowitą lampę. Nie wiadomo czy sam ją stworzył czy dostał lub zakupił od kogoś innego. Ta tajemnica nigdy nie zostanie wyjaśniona. Pewne jest, że to właśnie dzięki niej doświadczył większości ze swych wizji.

++

Lampa jest niewielkich rozmiarów i do złudzenia przypomina normalną lampę oliwną. Jej jedynym wyróżnikiem jest to, że została wykonana ze złota i ozdobiona wieloma przedziwnymi rysunkami i znakami łączącymi się w słowa nieznanego języka. Lampa z jednej strony posiada rzeźbiony uchwyt do trzymania, a z drugiej dzióbek zakończony knotem.

Tak jak każdy inny kaganek, lampa pali się dzięki olejkom. Płonąc wydziela jednak narkotyczne opary. Wdychający je przeżywa niesamowite sny na jawie. Nie są one jednak wynikiem jego wyobraźni, jak ma to miejsce podczas normalnego snu czy przy używaniu narkotyków. Umysł odurzonego przenosi się do tajemniczych i niesamowitych miejsc, które mogą już nie istnieć lub jeszcze nie istnieją w czasie i przestrzeni. Mogą to być inne planety albo wymiary. Przestrzenie te na pewno powiązane są z Mitami i obcymi rasami. Nie wiadomo jednak, na jakiej zasadzie przyciągają odurzony ludzki umysł.

Wywołane użyciem lampy obrazy powodują utratę od 1k4 do 1k20+6 utraty Punktów Poczytalności. Wszystko zależy od tego, do jakiego miejsca trafi ludzka jaźń. Co ciekawe, opary lampy nie wpływają wcale na umysły zwierząt, przebywających w zasięgu działania tego przedmiotu. Jedynym wyjątkiem są koty. Te na sam widok artefaktu będą przeraźliwie miauczeć i uciekać. Zatrzymane siła prędzej zabiją same siebie niż pozostaną przy zapalonej lampie.

Dzieje się tak, ponieważ używanie lampy Alhazreda ściąga na siebie uwagę Ogarów z Tindalos. Istnieje 1k10 szansy, że za pierwszym razem wykryją one fakt korzystania z lampy. Każde ponowne jej zapalenie zwiększa prawdopodobieństwo o 10%, 15%, 20% itd. Gdy się w końcu pojawią, bez litości ukarzą każdego korzystającego z lampy, tak jak i przed wiekami dopadły al-Hazreda.
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2019, 14:53 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka