Broń i przedmioty

Księga Ghorl Nigral

Księga ta, jak podają legendy, istnieje tylko w jednym egzemplarzu. Rozpisuje się na ten temat dokładnie autor Księgi Ebona, poświęcając wyżej wymienionemu woluminowi wiele uwagi. W rozdziale na temat Księgi Ghorl Nigral, twierdzi się że przed wieloma Eonami posiadał ją pewien czarnoksiężnik z Yugoth. Nazywał się on Zakuba. Sam zaś otrzymał ów wolumin od zamieszkujących podziemia Dholi.

Zanim mag zniknął po jednym ze swoich eksperymentów, przekazał księgę kapłanom Mu. Ci dopisali tam rozdział o ich historii aż do momentu zatopienia krainy. Na szczęście tom przetrwał tę katastrofę będąc bezpiecznie ukryty w mieście Yian-ho. Księga spoczywała tam bezpiecznie ukryta przez wiele setek, a może nawet tysięcy lat, aż w XIX wieku została odkryta przez niemiecką ekspedycję. Wyprawą dowodził okultysta Friederich von Juntz, wraz z przyjacielem Gotfriedem Mulderem. Studiując wolumin von Juntz zmarł na skutek zbyt wielkiego szoku (studiowanie Księgi Ghorl Nigral powoduje utratę 1k8/2k8 PP). Aby doświadczenie zdobyte przez von Jutza nie poszło na marne, Mulder użył sekretnych technik, by porozumieć się ze zmarłym. W trakcie tych spirytystycznych seansów, została sporządzona cała masa notatek, które później ukazały się w druku pod tytułem "Mistyczne sekrety Azji wraz z komentarzem do Ghorl Nigral" (Lipsk 1847). Niestety praktycznie cały nakład tej książki został skonfiskowany przez władze i spalony. Przetrwało nie więcej jak 10 różnych egzemplarzy. Sam zaś autor zmarł niedługo później, w 1858 roku, w zakładzie dla obłąkanych.

Sama księga Ghorl Nigral zawiera wiele informacji na temat rytuałów i formuł umożliwiające śmiertelnikowi poznanie między innymi przyszłości. Niestety wizje te są obrazowe, alegoryczne i mało dosłowne w swym przekazie. Można więc interpretować je na kilka rożnych sposobów. Są one jednak bardzo wyraziste. Oglądający je pozostaje w stanie odrętwienia i ma wrażenie jakby wyświetlano przed nim film. Jest więc w stanie bardzo dokładnie odtworzyć i opisać daną wizję.

Informacje zawarte w jednym z egzemplarzy "Mistyczne sekrety Azji wraz z komentarzem do Ghorl Nigral" nie są już tak dokładne i zawierają tylko 80 % informacji na temat zaklęć (wedle wyboru Strażnika Tajemnic). Wolumin w oryginale zawiera takie czary jak: Stworzenie Błyszczącego Trapezohedronu, Czerwony Znak Shudde M'ella, Nawiązanie kontaktu z Bóstwem/Shudde M'ell, Nawiązanie kontaktu z Cthonianem, Nawiązanie kontaktu z duchami zmarłych, Rozkazywanie Cthonianowi, Senna wizja, Spętanie Duszy, Spętanie Wroga, Wezwanie Ducha, Wywołanie Szaleństwa. Przestudiowanie całej księgi Ghorl Nigral zajmuje minimum 40 tygodni.
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
  • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 maja 2019, 20:07 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka