Broń i przedmioty

Naczynie Balontha

Aszura był wielkim magiem. Żył w dziewiątym wieku naszej ery. Całe swe życie poświęcił w służbie Balonthowi. Bóg Zewnętrzny natchnął swego rządnego wiedzy sługę. Dzięki sekretnym formułom zdradzonym przez swego pana, Aszura zdołał otworzyć okno do innych miejsc i czasów naszej planety. W ten oto sposób nawiązał kontakt z Wężowymi Ludźmi. Rozkwit ich kultury przypadł na czasy poprzedzające pojawienie się pierwszych dinozaurów. Aszura doskonale wiedział, że ta cywilizacja specjalizowała się w sporządzaniu potężnych trucizn i przyzywaniu demonów. Za ich radą i pomocą stworzył specjalne naczynie.

++

Naczynie to ma kształt głowy. Pod pustymi oczodołami i otwartymi ustami oraz na czole znajdują się cztery sekretne pieczęcie. W nich to zaklęte są cztery potężne duchy. Byli to zapewne słudzy Starszych Bogów. Możliwe, że nawet jakieś osnowy pozostające po Wielkich. Zostały one wessane do pojemnika przez usta, które czarnoksiężnik od razu zapieczętował gliną.

Gdy tylko Aszura tego zapragnął, uwięzione duchy ukazywały mu dowolny czas i miejsce w istniejącym wszechświecie jak i w innych wymiarach. Wystarczyło tylko, że w imię ich pana, Balontha, zaklął uwięzione duchy, a te na północnej ścianie pomieszczenia przedstawiały mu żądaną wizje.

Wężowi Ludzie nic nie wiedzieli o tym komu służył mag. Świadomie na pewno nie pomogliby Aszurze wykonać ten artefakt. Darzą wielką nienawiścią Zewnętrznych Bogów. Oszukani i zdradzeni poprzysięgli zemstę żyjącemu wiele milionów lat po nich magowi. Nie mogli jednak ingerować bezpośrednio w jego czas. Mag doskonale o tym wiedział, więc po ukończeniu naczynia roześmiał się swoim dotychczasowym pomocnikom w twarz, zdradzając swoją prawdziwą tożsamość i intencje. Wężowi Ludzie znaleźli jednak sposób aby zniszczyć jedną z pieczęci na glinianej twarzy. Zapewne dokonali tej sztuki paktując z innymi demonami. Przez uszkodzenie w naczyniu przedostała się jedna z uwięzionych emanacji. Rozwścieczony duch od razu rozszarpał Aszurę na strzępy.

Pozostałe duchy nadal tkwią w swym więzieniu. Każdy inny mag może zmusić je do ukazania wizji. Nie będzie ona jednak tak dokładna i precyzyjna jak za czasów, gdy w naczyniu znajdowała się kompletna liczba dusz. Niewykluczone także, że przez uszkodzenie w naczyniu pozostałe znajdą drogę ucieczki. A wtedy biada temu kto znajdzie się w pobliżu.

Fot. Wind Sower
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
  • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 maja 2019, 20:24 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka