Broń i przedmioty

Amulet Nodesa

Nodes jako jeden z nielicznych Starszych Bogów jest w miarę przychylny człowiekowi. Nie tylko nie wykorzystuje swych czcicieli w niegodziwy sposób jak czynią to inni Zewnętrzni Bogowie albo Wielcy Przedwieczni, ale często zdarza się mu wspomóc ludzki gatunek. Ziemię odwiedza w swym rydwanie z muszli i obdarowuje ludzi artefaktami i sekretnymi czarami. To właśnie Nodes wskazał wybranym ludziom jak skonstruować potężny amulet ochronny.

Amulet musi być wykonany z czystego srebra najwyższej próby. Trzeba pamiętać, by ten szlachetny metal nie miał najmniejszej nawet skazy. Inaczej moc amuletu może okazać się zawodna. Sam artefakt winien być okrągłym krążkiem, na którego tarczach należy wyryć symbol Starszego Boga. Jest to wizerunek Skrzydlatego Węża. Drugą stronę tego medalionu zdobić ma wskazany przez Nodesa schemat konstelacji gwiezdnej. Nad medalem muszą być wymówione odpowiednie zaklęcia albo przez maga lub samego Nodesa. Zaklinają one ogromne moce w metalu. Tę ochronną tarczę można wykonać tylko w określonej porze roku i dnia, podanej przez Nodesa. Prawdopodobnie chodzi o to, aby dane konstelacje gwiezdne były widoczne na ziemskim niebie.

Amulet ten chroni podczas niebezpiecznych inkantacji, a także sprawia, że czarnoksiężnik lub mag staje się niewrażliwy na szkodliwe działania popleczników niektórych Wielkich Przedwiecznych, a nawet samego Nyarlathotepa. Medalion noszący powinien zawiesić na swojej szyi na wysokości serca. Nie może go już nigdy zdjąć. Gdy to się zdarzy, stanie się on bardziej podatny na ataki złowrogich demonów i bytów, które będą chciały się zemścić na nietykalnym do tej pory magu. Po ściągnięciu amuletu czarnoksiężnik traci 1k4 punktów MOCY na turę, aż do momentu ponownego nałożenia tego artefaktu lub śmierci maga, która będzie skutkiem utraty wszystkich punktów MOCY.

Tacza Nodesa zwiększa MOC noszącego od 1k6 do 1k12 punktów. Ma on o wiele większą skuteczność ochronną niż Znak Starszych Bogów.
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
  • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 maja 2019, 19:18 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka