Broń i przedmioty

Proszek Ibn-Ghaziego

Proszek Ibn-Ghaziego jest jednym z najpopularniejszych specyfików, którymi posługują się czarnoksiężnicy i różnego rodzaju okultyści. Pozwala on ujrzeć rzeczy i byty normalnie niewidoczne dla ludzkiego oka. Wystarczy, że szczyptę proszku rzuci się w powietrze w stronę manifestujących się duchów. Można zrobić to dłonią, albo dmuchnąć specjalnymi dmuchawkami. Preparat ten pozwala także zobaczyć linie niewidocznych rytów, magiczne pułapki czy przedmioty znajdujące się na innych planach egzystencji.

Ibn-Ghazi pisze, że proszek ten można sporządzić tylko w czasie, kiedy na nocnym niebie widoczny jest Saturn - czyli tylko w niektórych miesiącach roku. Składniki potrzebne do przygotowania tego specyfiku to: sproszkowane liście bluszczu, amarant, czysta sól i prochy z grobowca, liczące ponad dwieście lat. Oczywiście z wolą Strażnika Tajemnic, składniki mogą być inne. Badacz musi jednakże poświęcić na to przynajmniej jeden punkt MOCY. Im więcej ich poświeci, tym skuteczność tego środka będzie większa. Proszek należy przechowywać w odpowiednio zabezpieczonej urnie, wykonanej z ołowiu.

Magowie używają proszku jako składnika do wytworzenia potężnych artefaktów. Są to między innymi specjalne lustra lub okulary, które w trakcie wytapiania, zmieszane z proszkiem, zyskują właściwość ukazywania tego, co niewidoczne.

Jak wykorzystać w grze: Jednym ze sposobów na wykorzystanie proszku, jest użycie go w czasie walki z niewidzialnymi istotami. Kroczący Między Światami czy awatary Nyarlathotepa staną się widoczni. Sam proszek nie spowoduje utraty PP, ale ujrzenie tego, co specyfik ten ukaże, może mieć taki efekt. Pomysłowi Badacze mogą za pomocą proszku przygotować specjalne gogle, dzięki którym walka z monstrami stanie się łatwiejsza. Nie będą musieli co rusz obsypywać istoty specyfikiem. Proszek Ibn-Ghaziego może stanowić także niezbędny składnik innych magicznych rytuałów. Wokół odkrycia zastosowania tego pyłu można skonstruować wiele różnych scenariuszy.
KOMENTARZE (1) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Logan 3 sie 2008, 22:47
"Proszek Ibn-Ghaziego jest jednym z najpopularniejszych specyfików, którymi posługują się czarnoksiężnicy i różnego rodzaju okultyści."
Hmm... Skąd my to znamy :) To samo tyczy się Miecza B. - ktoś odrobił lekcje i przeczytał N...
  • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 maja 2019, 20:18 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka