Broń i przedmioty

Miecz Barzai

Barzai był jednym z największych kapłanów Starszych Bogów na Ultarze. Zachłyśnięty własną potęgą, zatracił się w szaleństwie. To sprawiło, iż zapragnął ujrzeć bóstwa w ich prawdziwej postaci. Udało mu się to. Mało tego, został obdarzony wyjątkowymi znakami ochronnymi. Była to specjalna kombinacja różnego rodzaju pieczęci. Zostały one umieszczone na zakrzywionym mieczu, którego ostrze wykonano z brązu, zaś rękojeść z hebanu. Broń ta została zahartowana w błękitnych płomieniach, które dodatkowo wzmocniły moc miecza.

Stworzeniu tego oręża towarzyszyły tajemnicze rytuały i obrządki. Wielu magów potrafi jednak własnoręcznie wykuć kopię tej mistycznej broni. Muszą pamiętać, że tylko oni mogą dotykać repliki Miecza Barzai. Jeśli ktoś inny to uczyni, cała zamknięta w nim moc pryśnie.

Ostrze to, to nie tylko doskonała broń do walki z istotami z Mitów Cthulhu. Jest to także artefakt o charakterze rytualnym. Zazwyczaj owinięty czarnym atłasem, często jest wykorzystywany podczas religijnych obrządków. Przedmiot ten służy do rysowania magicznych rytów czy cięcia potrzebnych składników. Jest to także idealne narzędzie do rytualnych samookaleczeń i krwawych ofiar.

ObrazekJak wykorzystać w grze: Miecz Barzai można wykorzystywać przede wszystkim do pomocy w kreśleniu magicznych symboli i kręgów. Jest to też doskonały magiczny oręż do walki z Istotami z Mitów Cthulhu. Oczywiście nie każda musi być wrażliwa na to ostrze, a innym może zadawać tylko minimalne obrażenia.

Zdobycie miecza nie wchodzi w grę. Aby wejść w jego posiadanie, Badacz musi wykonać go własnoręcznie w określonym czasie. Instrukcja wykonania miecza zawarta jest między innymi w Necronomiconie i księdze Ebona.
KOMENTARZE (2) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Gnom 4 sie 2008, 13:19
W sensie, klasycznej mechaniki zwolennikiem nie jestem (a D20 tym bardziej), ale wydaje mi się, że powinna być opisana dla tych którzy z niej korzystają. :)
Gnom 4 sie 2008, 10:03
Nie jestem zwolennikiem mechaniki ZC (klasycznej) ale z czystej informacyjnej ciekawości (i dla porównania) - jakie zakładasz statystyki tej broni? Takie same jak zwykłego miecza, z różnicą rodzaju obrażeń (czyli magiczne, raniące pomioty bluźnierczych, niewymawialnych i obrzydliwie podłych kreatur)?

Mam tylko niewielkie uwagi co do opisu. Mianowicie mam wątpliwości co do hartowania w płomieniu. Proces hartowania określa się po drugiej fazie, czyli schładzaniu. Pierwsza faza, ogrzewanie, może być wykonana dowolną właściwie metodą, a ważna jest temperatura. Także hartowanie w błękitnym płomieniu raczej nie może mieć miejsca. Można hartować w wodzie, krwi, oleju a nawet roztopionym ołowiu (tzw. kąpiel). Ale to technologiczny, że tak powiem - detal ;)
  • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 maja 2019, 19:22 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka