Broń i przedmioty

Lustro z Leng

Smagany wiatrem płaskowyż Leng zamieszkany jest przez skarlałą rasę podludzi. Te humanoidy zostały podbite przez Księżycowe Bestie. Uznali oni najeźdźców za bogów i pod ich natchnieniem stworzyli wiele magicznych przedmiotów. Księżycowe Bestie służąc Nyarlathotepowi, pragną dla swego pana zniewolić jak najwięcej istnień. Ludzie z Leng skonstruowali więc z kryształów, które są szeroko dostępne na Płaskowyżu, magiczne zwierciadła.

Lustra pozwalają patrzącemu w nie ujrzeć losowo wybrane lokalizacje, także te spoza czasu i przestrzeni. Ludzie z Leng, ukrywający swe rogi pod turbanami, właśnie te przedmioty najchętniej sprzedają na swoich dziwnych targowiskach. Nie zdradzają jednak kupującym, że lustro działa dwustronnie. Na dodatek należy chronić się specjalnymi pieczęciami i pentagramami, które podczas prezentacji ukryte są pod zdobionymi dywanami i gobelinami. Poza tym lustro, jeśli jest dostatecznie duże, może zadziałać jako portal i przenieść obserwowane istoty do komnaty, w której znajduje się zwierciadło. Nie wspominają też ani słowem, że bez należytej ochrony użytkownicy lustra od razu zwracają na siebie uwagę Ogarów z Tindalos.

Lustra te z pozoru wyglądają jak normalne zwierciadła. Mają różnej wielkości zdobione lub proste ramy. Jedyną różnicą jest to, że zamiast powierzchni, która normalnie odbija obraz, znajduje się przydymione, matowe szkło.
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
  • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 maja 2019, 20:14 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka