Broń i przedmioty

Bagnet AKM

Bagnet ten jest przeznaczony dla graczy ZC 1990, ze szczególnym uwzględnieniem gry na terenach Polski. Jest to bardzo popularny model, łatwo dostępny i poręczny, o kilku pożytecznych zastosowaniach. Dlatego powinien się znaleźć w arsenale graczy.

++

Ten nóż bojowy w polskim wojsku dołaczany jest do karabinka samoczynnego AKM i AK 74. Produkowany model na licencji nie wiele różni się od rosyjskiego pierwowzoru.

Ostrze (tzw. głowica) jest jednostronnie szlifowana i nie posiada zbrocza. Dzięki dodatkowemu szlifowi bojowemu, bagnet ten tnie z niezwykła wręcz łatwością wiele tworzyw jak i ciało. Ostrze wraz z pochwą po odpowiednim złożeniu może tworzyć nożyce do cięcia drutu. Jelec (część osłaniająca dłoń) posiada specjalne oczko ułatwiające zamocowanie na karabinie, a także skórzany temblak, który powoduje pewniejsze trzymanie. Rękojeść wykonana jest z bakielitu, dzięki czemu dłoń nie poci się, a co za tym idzie, bagnet nie wyśliźnie się podczas walki. Pochwa wykonana ze stali posiada zaczep o kształcie litery T oraz odpowiedni wykrój przy trzewiku (końcówka pochwy), w który wchodzi przecinany drut. Pochwę wraz z bagnetem można bezproblemowo przymocować do pasa dzięki skórzanemu trokowi.

Wymiary:
Długość: całkowita - 271 mm
ostrza - 148 m
rękojeść - 115, 3mm

Bagnet AKM: 25%, 1k6 + mo plus przebicie

Bagnetem nie da się rzucać.
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
  • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 maja 2019, 20:20 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka