Broń i przedmioty

Elektryczny kat

Zew Cthulhu 1920
Z urządzeniem tym obchodził się z widocznym uczuciem, tuląc je na kolanach. Ponownie począł mi się przyglądać i oblizywać wargi prawie kocim ruchem języka. Nagle, po raz pierwszy odezwał się - głębokim, dojrzałym głosem, którego miękkość i kultura wydawały się wstrząsająco przeczyć jego prostemu, sztruksowemu ubraniu i zaniedbanemu wyglądowi.

H.P. Lovecraft "Elektryczny kat".++

W latach dwudziestych XX wieku, rząd Albany przyjął krzesło elektryczne jako humanitarne rozwiązanie kwestii egzekucji skazanych. Jednakże fanatyczni wyznawcy Quetzalcoatla, którzy pragną przed powrotem swego pana oczyścić Ziemię z ludzi niegodnych, poszli nawet o krok dalej, udoskonalając technikę „unieszkodliwiania”. Pewien szalony inżynier, pochodzący z meksykańskiego plemienia Anahuac - Tenochtitlan, zaprojektował Elektrycznego Kata.

Elektryczny Kat wygląda jak maska do baseballu, połączona z hełmem nurka i opleciona dużą ilością półgiętkich drutów, splecionych ze sobą. Ze szczytu urządzenia odchodzi kabel, którego drugi koniec pozostaje w walizie, gdzie z kolei znajduje się agregat, który wydziela odpowiednie napięcie. Wystarczy umieścić kratownicę na głowie skazańca i po prostu nacisnąć przycisk. Napięcie o mocy 600 tys. woltów przepłynie przez ciało ofiary dosłownie w ciągu ułamka sekundy, stając się przyczyną zgonu.

Nie wiadomo, ile dokładnie egzemplarzy Elektrycznego Kata krąży po świecie i znajduje się w rękach kultystów Quetzalcoatla.

Fot. Wind Sower
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
  • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 maja 2019, 19:29 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka