Broń i przedmioty

Zwoje T'yoga

T'yog spisał przedziwną formułę w Naacal - hieratycznym języku swojego zakonu, o której wierzył, że ochroni posiadacza przed petryfikującymi mocami Mrocznego Boga.”

H. P. LOVECRAFT & HAZEL HEALOD “OUT OF AEONS”++

T'yog, kapłan Shub-Niggurath, pod wpływem nieznanych Starszych Bogów, którzy nawiedzili go we śnie, spisał szereg formuł ochronnych przed spojrzeniem Ghatanothoa. Wzrok Zewnętrznego Boga zamieniał bowiem każdą żywą istotę w kamień. Czar ten został spisany na trzech zwojach, w języku hieratycznym zakonu do którego należał T'yog. Czarownik dokonał tego podczas wieloletnich studiów w mosiężnej świątyni w Naacal. Pierwszy zwój zawierał niezbędne kroki przygotowawcze do rzucenia obu pozostałych czarów. Drugi zawierał właściwe zaklęcie ochronne przed zamienieniem w żywy kamień, trzeci zaś mógł nawet odwrócić ten proces. Jednakże podczas pobytu T'yoga w mieście K'naa, gdzie kończył swoje przygotowania w krucjacie przeciw Mrocznemu Bóstwu, antagonistyczni kapłani kultu Ghatanothoa wykradli prawdziwe zwoje i zamienili na bezużyteczne falsyfikaty. Sprowadziło to niechybną zgubę na T'yoga, który w momencie gdy stanął do walki z Ghatanothoa'em został natychmiast zamieniony w skamieniałą mumię. Prawdziwe zwoje nie zostały jednak zniszczone. Przypuszcza się, że przynajmniej jeden z nich - trzeci, zawierający formułę odczyniającą urok - przetrwał do naszych czasów. Sekta, która włamała się do Muzeum archeologii Cabota w Bostonie, gdzie wystawiana była mumia T'yoga, posiadała jeżeli nie originał, to przynajmniej dobrze wykonaną kopię.

Fot. Wind Sower
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
  • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 maja 2019, 20:18 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka