Broń i przedmioty

Winchester Model 70 Stealth II

Karabin wyborowy Model 70 Stealth II to precyzyjniejsza odmiana sławnej "siedemdziesiątki" Winchestera. Broń, będąca modyfikacją karabinu Stealth, przeznaczona jest głównie dla oddziałów policyjnych i dla miłośników celnej, ale niezbyt drogiej broni palnej, którzy lubią sobie rekreacyjnie postrzelać.

O przeznaczeniu broni świadczy przede wszystkim zakres nabojów, którymi strzela. Najsilniejszym jest popularna "trzystaósemka", czyli .308 Winchchester. Stealth II przystosowany jest też do najnowszych nabojów Winchestera z rodziny Winchester Super Short Magnum: .223 WSSM i .243 WSSM. Można jeszcze wybrać nabój 22-250 Remington i na tym wybór kalibrów się kończy. Każdy z tych nabojów (poza .308 Win) oferuje płaski tor lotu pocisku i niezbyt dużą energię kinetyczną. Jako broń myśliwska Stealth II przeznaczony jest do polowań na małe i średnie zwierzęta. Jest też idealną bronią dla snajperów policyjnych operujących w mieście, gdzie praktycznie nie strzela się na odległości ponad 150 m. Na takich odległościach Stealth II z nowoczesnymi pociskami półpłaszczowymi oferuje wystarczającą moc obalającą.

++

Model 70 Stealth II ma czarne plastikowe łoże i długą na 66-centymetrów lufę. Łoże ma szeroką przednią część i aluminiową wstawkę umożliwiającą przyłączenie rozłożonego dwójnogu. Standardowo broń sprzedawana jest bez mechanicznych przyrządów celowniczych.

W modelu Stealth II zastosowano tzw. zamek CRPF (Control Round Push Feed). Oznacza to, że w czasie dosyłania kolejnego naboju z magazynka do komory nabojowej, pazur wyciągu obejmuje denko łuski na 1/4 obwodu. Pozwala to na zminimalizowanie sił działających na pocisk w czasie wślizgiwania się do komory nabojowej. System CRPF umożliwia też ładowanie Stealtha pojedynczo bez użycia magazynka. Pojemność magazynka w każdym z kalibrów wynosi trzy naboje.

Zew Cthulhu 1990

Producent: Winchester Firearms
Kaliber: 300WSM, .270WSM, 7mm WSM, 243.WSM i .223WSM (Winchester Magnum + k8 do obrażeń)
Pojemność: 3
Waga: 3,5 kg
Długość: 110cm
Cena: 500$
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
  • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 maja 2019, 19:27 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka