Broń i przedmioty

Świecący Trapezoedr

Na filarze spoczywała metalowa skrzynia o niesymetrycznych wymiarach; uniesiona pokrywa trzymała się na zawiasach, a w środku znajdowało się coś, co pod kurzem, nagromadzonym przez dziesiątki lat, wyglądało na jakiś przedmiot w kształcie jajka albo też nieregularnej kuli wielkości około czterech cali.

H.P. Lovecraft „Duch Ciemności”Świecący Trapezoedr to prawie czarny, czerwono prążkowany wielościan zbliżony kształtem do nieregularnej kuli, który posiada kilka nieregularnych płaskich powierzchniach. Wydaje się być zrobiony z cennego kryształu lub innego minerału rzeźbionego, a później wyszlifowanego do połysku. Kryształ zawieszony jest na siedmiu wspornikach, te zaś spoczywają na dnie bogato rzeźbionej skrzyni z żółtawego metalu.

Historia kamienia sięga czasów zanim jeszcze został sprowadzony przez Starszych Bogów na Ziemię. Został stworzony na Yuggoth. Krynoidy z Antarktydy strzegły Trapezoedru i to one umieściły go w rzeźbionej skrzyni. Następnie został ocalony od zagłady przez rasę wężowych ludzi z Valusii. Przez całe eony bacznie strzegły go w Lemurii pierwsze istoty ludzkie. Po wielu zmianach miejsca przetrzymywania, został zatopiony wraz z Atlantydą, aż do momentu, w którym pewien rybak minojski wyłowił go i sprzedał ciemnoskórym kupcom z mrocznego Khem. Faraon Nephren-Ka zbudował świątynię z kryptą bez okien gdzie umieszczono Świecący Trapezoedr. To sprawiło, że jego imię często wymieniane jest w różnego rodzaju księgach i zapiskach. Później spoczywał w ruinach tej świątyni zburzonej przez kapłanów z nowym faraonem na czele.

Jednak jakiś archeolog znowu go wykopał ku zgubie ludzkości.

Kamień ten, raz odkryty, fascynuje z coraz większą siłą. Nie można wręcz od niego oderwać oczu. Wpatrując się w jego błyszczącą powierzchnię odnosi się wrażenie, że jest całkiem przezroczysty zaś wewnątrz znajdują się zarysy różnych światów. Faktycznie tak jest. Kryształ z Yuggoth pozwala zobaczyć odległe planety oraz inne wymiary w rożnym czasie i odległości od obserwatora. Ujrzenie odległych światów kosztuje utratę od 0 do 2 Punktów Poczytalności.

++

Przedmiot ten jest objęty straszliwą klątwą. Kto wejrzy w kamień obudzi jego strażnika – Ducha Ciemności (Duch Ciemności jest opisany w „Księdze Bestyj” i „Almanachu Potworów”). Jest to jeden z awatarów Nyarlathotepa. Raz obudzony nigdy nie przestanie ścigać śmiałka, który wejrzał w Świecący Trapezoedr. Wraz z jego przebudzeniem, wspaniałym wizjom z kryształu będzie towarzyszyć nieokreślony lęk. Śmiałek będzie odczuwał też natarczywą obecność. Duch bowiem nie jest ukryty w kamieniu lecz zostaje przywołany z głębi chaosu, a poprzez kryształ wpatruję się w ofiarę. Wraz z upływem czasu Badacza będzie prześladować coraz silniejsza paranoja, aż popadnie w obłęd (1k6 PP za każdą dobę), a mimo to tajemniczy przedmiot zafascynuje go na tyle, że nie pozbędzie się łatwo chęci by popatrzeć w głąb świecącego kamienia kryjącego w sobie tajemnice kosmosu. Jedynym sposobem na wydostanie się spod kontroli Ducha Ciemności (o ile Strażnik Tajemnic nie zdecyduje, że Duch zaatakuje wcześniej bezpośrednio) jest zakopanie lub zniszczenie Świecącego Trapezoedru. Jednakże nawet ta metoda nie jest pewna, gdyż nie wiadomo ile takich kryształów jest na naszym globie i czy Duch Ciemności jest w stanie znaleźć za ich pomocą swą ofiarę.

Fot. Wind Sower
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
  • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 maja 2019, 20:27 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka