Broń i przedmioty

Statuetka Cthulhu

Figurka która zaczęła przechodzić z rąk do rąk dla dokładniejszych oględzin, miała około siedmiu, a nawet ośmiu cali wysokości i została wykonana w sposób mistrzowski i wysoce artystyczny. Przedstawiała potwora o niewyraźnych antropoidalnych kształtach, głowie ośmiornicy i twarzy pełnej macek, tułowiu gąbczastym i pokrytym łuskami, ogromnych szponach na przednich i tylnych łapach i długich, wąskich skrzydłach z tyłu. Zdawała się zionąć przerażającą i jakąś nienaturalną złośliwością, była jakby trochę wypukła i korpulentna, i osadzona na kwadratowym bloku albo postumencie pokrytym nieczytelnymi znakami.

H.P. Lovecraft „Zew Cthulhu”Wiele tysiącleci przed panowaniem człowieka na Ziemi, Wielcy Przedwieczni przybyli na nasz glob. Jednakże zanim to uczynili, dokładnie się do tego przygotowali. Na powierzchnię ziemi spadło wiele idoli – figurek, przedstawiających przerażających Przedwiecznych. Dzięki tym figurkom było możliwe zapanowanie nad każdym, kto wszedł w posiadanie tego przedmiotu. Można spotykać wiele figurek bóstw z Mitów, w tym Hypnosa, Bast i Ythogtha. Jednak do najczęściej spotykanych należą idole Wielkiego Cthulhu.


++

Figurka ta przedstawia Wielkiego Przedwiecznego w pozycji siedzącej z rękoma na kolanach i głową miedzy nimi. Ta statuetka nie jest zbyt duża, swobodnie mieści się w ludzkiej dłoni. Wygląda jak żywa, przez co wzmaga uczucie lęku. Bożek jest wykonany z zielonkawego kamienia. Pochodzenie statuetki jest oczywiście niejasne dla większości ludzi. Prawdę znają jedynie oszaleli magowie oraz tajemniczy kultyści. Dla całej reszty nawet wiek figurki jest nieokreślony. Żadna bowiem metoda datowania nie przynosi pożądanych rezultatów. Co więcej, nijak nie wskazuje na powiązanie z jakimkolwiek rodzajem sztuki przynależnej do ziemskiej cywilizacji. Niemniej kilka takich figurek zostało znalezionych u prymitywnych kultur Grenlandii, Afryki oraz w siedzibach sekt w Ameryce Południowej. Bardzo możliwe, że wiele statuetek posiada także rasa splugawionych przez krzyżowanie z Istotami z Głębin ludzi zamieszkujących miasto Innsmouth w Massachustts.


Każdy kto wejdzie w posiadanie idola przedstawiającego wielkiego Cthulhu, zacznie miewać nocne koszmary. W swych sennych wizjach będzie przemierzał bluźniercze i zapomniane ulice miasta R’lyeh. Co więcej, oprócz niewyspania i zmęczenia nawet za dnia, właścicieli figurek będą męczyć ostre bóle głowy. Późniejszym etapem, w którym Cthulhu zechce zapanować nad potencjalną ofiarą, jest odwiedzenie jej podczas snu przez Awatary Cthulhu (patrz „Almanach Potworów”). Wtedy można być już pewnym, że człowiek będzie tak długo męczony przez senne wizje, aż stanie się wyznawcą Wielkiego Przedwiecznego. U kobiet istnieje dodatkowe niebezpieczeństwo na zapłodnienie przez Wielkiego Cthulhu i urodzenie mu potwornego Wychowanka Wielkich Przedwiecznych (patrz „Almanach Potworów”).


Jedyną metodą na uratowanie swojego życia jest pozbycie się jak najszybciej statuetki Cthulhu. Niestety, opętana osoba może nie zdawać sobie sprawy z niebezpieczeństwa, a na późniejszym etapie nie tylko będzie oponować, ale nawet bronić figurki ryzykując własne zdrowie i życie. Figurka jest w zasadzie niezniszczalna i tylko dzięki odpowiednim, ale dawno już zapomnianym rytuałom, można zneutralizować jej moc.
KOMENTARZE (2) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
morfin 1 cze 2011, 18:42
U kobiet istnieje dodatkowe niebezpieczeństwo na zapłodnienie przez Wielkiego Cthulhu


Tego Mistrz raczej nie przewidywał... 8|
Kristof Dernhest Eidenfel 6 sty 2007, 10:00
Bardzo fajna figurka (chociaż nie do końca zgadza się z opisem Lovecrafta) oraz fotka. Tekst napisany w porządku.
  • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 maja 2019, 20:06 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka