Broń i przedmioty
 • Dziennik Leonarda Bettielleo

  Jeżeli Badacze tajemnic znajdą się w Paryżu, warto by skręcili w aleję prowadzącą do antykwariatu Gerarda Calaisa. Chudy, sześćdziesięcioletni mężczyzna prowadzi sklep, w którym można kupić rytualne noże, przyrządy astronomiczne i stare artefakty. Gdy Badacze zaczną zwiedzać sklep, antykwariusz zacznie śledzić ich wzrokiem. Jeżeli Badacze nic nie kupią, istnieje 60% prawdopodobieństwo, że Calais zaproponuje im przejście na zaplecze, gdzie, jak sam mówi "chowa najcenniejsze okazy''.

  • 1 Komentarz • 1802 Wyświetlenia
  • Alchemik – 1 mar 2011, 20:37
 • Lampa Alhazreda

  Autor plugawej księgi "Necronomicon", zwanej pierwotnie "Al Azif" - al-Hazred pozostawił po sobie nie tylko ten wolumin. Posiadał on także niesamowitą lampę. Nie wiadomo czy sam ją stworzył czy dostał lub zakupił od kogoś innego. Ta tajemnica nigdy nie zostanie wyjaśniona. Pewne jest, że to właśnie dzięki niej doświadczył większości ze swych wizji.

 • Księga Ghorl Nigral

  Księga ta, jak podają legendy, istnieje tylko w jednym egzemplarzu. Rozpisuje się na ten temat dokładnie autor Księgi Ebona, poświęcając wyżej wymienionemu woluminowi wiele uwagi. W rozdziale na temat Księgi Ghorl Nigral, twierdzi się że przed wieloma Eonami posiadał ją pewien czarnoksiężnik z Yugoth. Nazywał się on Zakuba. Sam zaś otrzymał ów wolumin od zamieszkujących podziemia Dholi.

 • Naczynie Balontha

  Aszura był wielkim magiem. Żył w dziewiątym wieku naszej ery. Całe swe życie poświęcił w służbie Balonthowi. Bóg Zewnętrzny natchnął swego rządnego wiedzy sługę. Dzięki sekretnym formułom zdradzonym przez swego pana, Aszura zdołał otworzyć okno do innych miejsc i czasów naszej planety. W ten oto sposób nawiązał kontakt z Wężowymi Ludźmi. Rozkwit ich kultury przypadł na czasy poprzedzające pojawienie się pierwszych dinozaurów. Aszura doskonale wiedział, że ta cywilizacja specjalizowała się w sporządzaniu potężnych trucizn i przyzywaniu demonów. Za ich radą i pomocą stworzył specjalne naczynie.

 • Amulet Nodesa

  Nodes jako jeden z nielicznych Starszych Bogów jest w miarę przychylny człowiekowi. Nie tylko nie wykorzystuje swych czcicieli w niegodziwy sposób jak czynią to inni Zewnętrzni Bogowie albo Wielcy Przedwieczni, ale często zdarza się mu wspomóc ludzki gatunek. Ziemię odwiedza w swym rydwanie z muszli i obdarowuje ludzi artefaktami i sekretnymi czarami. To właśnie Nodes wskazał wybranym ludziom jak skonstruować potężny amulet ochronny.

 • Miecz Barzai

  Barzai był jednym z największych kapłanów Starszych Bogów na Ultarze. Zachłyśnięty własną potęgą, zatracił się w szaleństwie. To sprawiło, iż zapragnął ujrzeć bóstwa w ich prawdziwej postaci. Udało mu się to. Mało tego, został obdarzony wyjątkowymi znakami ochronnymi. Była to specjalna kombinacja różnego rodzaju pieczęci. Zostały one umieszczone na zakrzywionym mieczu, którego ostrze wykonano z brązu, zaś rękojeść z hebanu. Broń ta została zahartowana w błękitnych płomieniach, które dodatkowo wzmocniły moc miecza.

 • Proszek Ibn-Ghaziego

  Proszek Ibn-Ghaziego jest jednym z najpopularniejszych specyfików, którymi posługują się czarnoksiężnicy i różnego rodzaju okultyści. Pozwala on ujrzeć rzeczy i byty normalnie niewidoczne dla ludzkiego oka. Wystarczy, że szczyptę proszku rzuci się w powietrze w stronę manifestujących się duchów. Można zrobić to dłonią, albo dmuchnąć specjalnymi dmuchawkami. Preparat ten pozwala także zobaczyć linie niewidocznych rytów, magiczne pułapki czy przedmioty znajdujące się na innych planach egzystencji.

 • Lustro z Leng

  Smagany wiatrem płaskowyż Leng zamieszkany jest przez skarlałą rasę podludzi. Te humanoidy zostały podbite przez Księżycowe Bestie. Uznali oni najeźdźców za bogów i pod ich natchnieniem stworzyli wiele magicznych przedmiotów. Księżycowe Bestie służąc Nyarlathotepowi, pragną dla swego pana zniewolić jak najwięcej istnień. Ludzie z Leng skonstruowali więc z kryształów, które są szeroko dostępne na Płaskowyżu, magiczne zwierciadła.

 • Bagnet AKM

  Bagnet ten jest przeznaczony dla graczy ZC 1990, ze szczególnym uwzględnieniem gry na terenach Polski. Jest to bardzo popularny model, łatwo dostępny i poręczny, o kilku pożytecznych zastosowaniach. Dlatego powinien się znaleźć w arsenale graczy.

 • Elektryczny kat

  Zew Cthulhu 1920

  Z urządzeniem tym obchodził się z widocznym uczuciem, tuląc je na kolanach. Ponownie począł mi się przyglądać i oblizywać wargi prawie kocim ruchem języka. Nagle, po raz pierwszy odezwał się - głębokim, dojrzałym głosem, którego miękkość i kultura wydawały się wstrząsająco przeczyć jego prostemu, sztruksowemu ubraniu i zaniedbanemu wyglądowi.

  H.P. Lovecraft "Elektryczny kat".

 • Ręczny karabin maszynowy DP kal.7,62 mm

  Ręczny karabin maszynowy wz. 1928, został zaprojektowany pod koniec lat 20-tych w Związku Radzieckim. Konstrukcja tego karabinu należała do najbardziej udanych w skali światowej, zarówno pod względem prostoty rozwiązania i pewności działania, jak również siły ognia i manewrowości.

 • Pistolet maszynowy Skorpion

  Pistolet maszynowy wyprodukowany w dawnej Czechosłowacji, w czterech wersjach w zależności od kalibru:
  wz.61 do naboju 7,65mm,
  wz.63 do naboju .38 ACP,
  wz.64 do naboju 9mm x 18 Makarowa
  wz.68 do naboju 9mm x 19 Parabellum

 • Zwoje T'yoga

  T'yog spisał przedziwną formułę w Naacal - hieratycznym języku swojego zakonu, o której wierzył, że ochroni posiadacza przed petryfikującymi mocami Mrocznego Boga.”

  H. P. LOVECRAFT & HAZEL HEALOD “OUT OF AEONS”

 • Pistolet Taurus PT92

  Pistolety Taurus produkowane są od ćwierćwiecza przez brazylijską firmę Forjas Taurus SA. PT92 jest produkowany przez firmę Cyber Gun, posiada licencję brazylijskiego producenta firmy TAURUS, w związku z tym ma wszystkie oznaczenia fabryczne.

 • Winchester Model 70 Stealth II

  Karabin wyborowy Model 70 Stealth II to precyzyjniejsza odmiana sławnej "siedemdziesiątki" Winchestera. Broń, będąca modyfikacją karabinu Stealth, przeznaczona jest głównie dla oddziałów policyjnych i dla miłośników celnej, ale niezbyt drogiej broni palnej, którzy lubią sobie rekreacyjnie postrzelać.

 • Krzyż Ansata

  Krzyż Ansata wygląda jak krzyż z pętlą (w dosłownym tłumaczeniu: Ansata - "krzyż z uchem") . Często mylony jest z krzyżem Ankh. Jest to potężny amulet przeciwko Wielkiemu Przedwiecznemu - Nyoghta.

 • Cylindry Mi-Go

  Cylindry Mi-Go służą do przenoszenia oddzielonego od ciała mózgu. Pojemniki te wykonane są z metalu pochodzącego z Yuggoth, mają wysokość jednej stopy i zbliżoną średnicę. Na wypukłym froncie każdego cylindra znajdują się trzy wklęśnięcia w równoramiennym trójkącie. Nagi mózg zostaje umieszczony w specjalnym płynie, wewnątrz wypełnionego powietrzem cylindra. Przez metal przechodzą specjalne elektrody, połączone z precyzyjną aparaturą. Owe instrumenty zastępują wzrok, słuch i mowę, tak więc komunikacja z mózgiem jest cały czas możliwa.

 • Świecący Trapezoedr

  Na filarze spoczywała metalowa skrzynia o niesymetrycznych wymiarach; uniesiona pokrywa trzymała się na zawiasach, a w środku znajdowało się coś, co pod kurzem, nagromadzonym przez dziesiątki lat, wyglądało na jakiś przedmiot w kształcie jajka albo też nieregularnej kuli wielkości około czterech cali.

  H.P. Lovecraft „Duch Ciemności”

 • Statuetka Cthulhu

  Figurka która zaczęła przechodzić z rąk do rąk dla dokładniejszych oględzin, miała około siedmiu, a nawet ośmiu cali wysokości i została wykonana w sposób mistrzowski i wysoce artystyczny. Przedstawiała potwora o niewyraźnych antropoidalnych kształtach, głowie ośmiornicy i twarzy pełnej macek, tułowiu gąbczastym i pokrytym łuskami, ogromnych szponach na przednich i tylnych łapach i długich, wąskich skrzydłach z tyłu. Zdawała się zionąć przerażającą i jakąś nienaturalną złośliwością, była jakby trochę wypukła i korpulentna, i osadzona na kwadratowym bloku albo postumencie pokrytym nieczytelnymi znakami.

  H.P. Lovecraft „Zew Cthulhu”

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2019, 15:03 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka