Bestyje

Przepoczwarzające się Bóstwo

Naprawdę nie wiem co było gorsze, te obrzydliwe rytuały, których byłem świadkiem czy to, co zobaczyłem po nich. Przede mną stał przeistaczający się potwór. Pierw był olbrzymem o kopytach i nozdrzach guźca. Potem stał się równie wielką, grubą i szpetną kobietą z sierpami przy todze. Ale to, czym był pomiędzy tymi dwoma formami, było najgorsze. Widziałem coś jakby szkielet ze zniekształconą głową. Widziałem to tylko przez moment, ale nigdy nie zapomnę tego widoku...

Przeklęty Nyarlathotep, Pełzający Chaos, ma wiele masek. Znany jest na całym świecie, nie tylko tym ziemskim, pod różnymi postaciami - awatarami. Często ich symbole czczone są na równi z samym Bogiem Zewnętrznym. Słynie on z tego, że przyjmuje różne oblicza i formy, by wszędzie tam, gdzie się pojawi, siać chaos, deprawacje i szaleństwo.

Nyarlathotep dla swych planów często ukazuje się ludziom i innym istotom inteligentnym w przewidzianym z góry ciele. Zdarza się jednak, że w trakcie realizacji swych zamiarów musi zmienić swą postać. Wydaje się, że czyni to bardzo niechętnie i robi to tylko w ostateczności.

Forma przechodnia jest zawsze taka sama. Z grubsza można określić ją jako humanoidalny szkielet pokryty szlamem. Jest on olbrzymich rozmiarów. Kości są poczerniałe, pokryte lepką, ściekającą z nich mazią. Zamiast czaszki istota ta posiada obrzydliwą, napuchniętą głowę. Jej wygląd najłatwiej jest porównać do ludzkiego embrionu, ale podobieństwo nie jest wyraźne. Kończyny tej poczwary zaopatrzone są w nieforemne szpony.

Bóstwo podczas metamorfozy wydaje obrzydliwe krzyki i piski. Wije się i skamli. Już samo usłyszenie tych odgłosów sprawia, że słyszący je człowiek traci 1k4 punktów poczytalności. Zdaje się, że Nyarlathotep w tej formie cierpi ogromne męki. Mimo, że awatar posiada szpony, w tej formie Bóg Zewnętrzny jest absolutnie bezbronny. Gdy zmuszony jest przeistoczyć się, dba o dostateczną ochronę w postaci wiernych kultystów lub magicznych pułapek.

Choć Nyarlathotep stara się przebywać w tej postaci jak najkrócej, przemiana trwa minimum 1k4 rund. Czasami, gdy następuje ona bez należytego przygotowania lub zachodzi spowodowana pośpiechem, może potrwać i 1k12 rund. Bóg Zewnętrzny jest wtedy całkowicie podatny na wszelkiego rodzaju ataki fizyczne, tym bardziej na broń magiczną. Zadanie dostatecznej ilości fizycznych ran sprawia, że metamorfoza nie powiedzie się i Zewnętrzny Bóg znika z danego planu materialnego. Trzeba jednak pamiętać o tym, że powróci z chęcią zemsty.


PRZEPOCZWARZAJĄCE SIĘ BÓSTWO, Groza pod Postacią Szkieletu
Siła: 40
Kondycja: 80
Budowa ciała: 30
Inteligencja: Ilość Punktów jest równa tym, które posiadał poprzedni awatar Nyarlathotepa.
Moc: Ilość Punktów jest równa tym, które posiadał poprzedni awatar Nyarlathotepa.
Zręczność: 30
Średni modyfikator obrażeń: -
Broń: Brak
Pancerz: Brak
Czary: Przepoczwarzające się Bóstwo posiada wszystkie czary znane wszystkim awatarom Nyarlathotepa, ale jest niezdolne do ich rzucenia.
Utrata Poczytalności: Ujrzenie tego awatara powoduje utratę 1k8 PP. Jeśli Badacz widział wcześniejszą i późniejszą formę Nyarlathotepa, utratę PP należy zsumować.
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2019, 14:49 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka