Bestyje

Wizgony

Sądziłem początkowo, że w tej mrocznej jaskini mam zaburzenia percepcji. Byłem święcie przekonany, że to tylko kłębowisko, co prawda ohydnych, ale tylko robali. Jakże się wtedy myliłem. Pieczara była znacznie większa niż mogłoby się wydawać. W ciemnościach trudno było od razu poznać. Jeden z tych robali nagle odłączyło się od roju i popłyną w moim kierunku. W ciemnościach nagle zapłonęło oko...to oko!

++

Wizgony to przedziwne, hybrydowe istoty, które zamieszkują głębokie jaskinie nie tylko w świecie Jawy ale i Krain Snów. Występują tam bardzo często skupiając się w rojach. Pojedynczy wizgon nie stanowi zbyt dużego zagrożenia i nigdy nie odłącza się od wijącego gniazda na zbytnią odległość. Kiedy zobaczy się jednego, swobodnie płynącego w powietrzu osobnika, można być pewnym, iż jest to tylko zwiadowca. Ich nazwa pochodzi od dźwięku, który wydają unosząc się w powietrzu.

Wizgony wyglądają naprawdę obrzydliwie. Pojedyncza jednostka to oko wraz z powiekami przytwierdzone do wężowego ogona. Ten zaś jest niczym innym jak odsłoniętym kręgosłupem. Ostre kręgi potrafią stanowić prawdziwe zagrożenie dla wszystkiego co żywe. Jednego wizgona łatwo jest odpędzić, ale za chwilę wróci z całą gromadą. A ta zaatakuje niechybnie. Forma ataku, zarówno w Krainach Snów, jak i na Jawie, będzie taka sama. Oplatają swoimi kręgosłupami ofiary, tnąc ich ciała na kawałki. Śmierć w Krainie Snów jest równoznaczna ze śmiercią na jawie, co więcej, będzie wyglądała tak samo. Ujrzenie krajanego ciała śniącego jest okropnym widokiem i powoduje utratę 1k10 PP. Jednakże przed bezpośrednim atakiem Wizgony będą próbować wyssać MOC z człowiek. Należy wykonać test MOCY. Niezależnie od ilości punktów, wyssanie wszystkich punktów będzie trwało 1k4 tur. W tym czasie zaatakowany będzie miał szanse na ucieczkę lub obronę, gdyż wsysanie MOCY następuje mentalnie, na odległość.

Większość myśli, iż Wizgony powstały w wyniku jakiegoś przewrotnego planu Nyarlathotepa, jednak prawda wygląda zupełnie inaczej. Wizgony to dzieci Zewnętrznego Boga Abhota. Pierwszy wizgon wydostał się z groty kanibalistycznego rodzica, umykając przed jego głodem. Istota ta, czerpiąc punkty MOCY z innych żyjących stworzeń, jest w stanie się rozmnażać przez podział. Za każde 10 punktów może stworzyć swoją kopię. W jednym gnieździe może znajdować się nawet 3k10 osobników. Wielu czarnoksiężników dzięki czarom przywołania i spętania może sprowadzić Wizgony na nasz plan rzeczywistości, ale w podziemiach Ziemi istnieje ich równie dużo, jak w Krainach Snów. Słabą stroną Wizgonów, jak wielu istot żyjących w ciemnościach, jest jasne światło. Nigdy nie wyjdą na powierzchnię, a oświetlone, z przerażającym piskiem rzucą się do ucieczki.


WIZGONY, Wyklęte dzieci Abhota
Siła: rzut 1k6, średnia 3-4
Kondycja: rzut 2k6+6, średnia 13
Budowa ciała: rzut 1k4, średnia 2-3
Inteligencja: rzut 1k6+3 , średnia 6-7
Moc: rzut 2k6, średnia 10-11
Zręczność: rzut 5k6, średnia 17-18
Średni modyfikator obrażeń: +1k6
Broń: Obwinięcie ostrymi kręgami 50%
Pancerz: Brak
Czary: Brak
Utrata Poczytalności: Ujrzenie, zarówno we śnie, jak i na jawie, Wizgona powoduje utratę 1k8 punktów.
KOMENTARZE (4) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Misiekh 17 lip 2008, 21:56
To przydałoby się też wymyślić źródło cytatu :D
Jok 16 lip 2008, 16:27
Cytat tak jak i potwor to w calosci moj wymysl :)
wendrowycz 14 lip 2008, 17:05
Opis fajny, ale moglbys dodac skad pochodzi cytat na poczatku.
Jok 7 lip 2008, 10:30
rysunek juz niebawem ;)

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2019, 15:06 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka