Bestyje

Przybysz z Krainy Snów

To był naprawdę przedziwny i przerażający sen. Byłem wraz z bratem w jakieś przedziwnej katedrze. Poznałem od razu po charakterystycznym, łukowym sklepieniu. Otaczały nas dziwne, szare cienie, a na podłodze leżała całe sterty gruzu. Nagle zobaczyłem kątem oka coś na suficie. Wyglądało jak pokurczony człowiek, ale pełzało po suficie niczym pająk wczepiając się pazurzastymi kończynami. Nim zdążyliśmy zareagować, stwór spojrzał na nas świecącymi w mroku oczami - były olbrzymie jak talerze. W następnej chwili rzucił się wprost na mnie i chyba zniknął. Nie wiem. Obudziłem się od razu zlany potem.

Krainy Snów zamieszkiwane są przez wiele rodzajów przedziwnych stworzeń. Jednym z nich jest Przybysz. Nie do końca wiadomo czy Przybysz z Krainy Snów to pojedyncza istota, czy cała rasa, bo nigdy nie widziano więcej niż jednego osobnika na raz.

Stwór ten, mimo iż jest humanoidem, wygląda naprawdę groteskowo. Ma długie, kilkuprzegubowe kończyny zakończone ostrymi pazurami, dzięki czemu swobodnie chodzi, a raczej pełza, po każdej płaszczyźnie. Jego ciało pokrywa wysuszona skóra, na której gdzieniegdzie rośnie krótka, sztywna szczecina. Sam korpus jest stosunkowo mały w porównaniu z głową. Uwagę zwraca wielka para oczu. Są duże i żółte, wydają się lekko fosforyzować w ciemnościach, a malutkie źrenice poruszają się bardzo szybko.

Jak w przypadku większości mieszkańców Krain Snów, zamiary Przybysza dla ludzi są nieznane. Nie jest powiedziane, że istota ta chce wyrządzić człowiekowi jakieś krzywdy. Niemniej pojawiają się w ludzkich snach. Tylko dzięki nim mogą przedrzeć się do świata realnego. Po co? Tego tak naprawdę nie wiadomo. Jednakże gdy znajdą błąkającego się po Krainach Snów człowieka, za wszelką cenę wykorzystają go jako portal na Ziemię. Stwory te znikają wraz ze zmierzchem. Prawdopodobnie w jakiś niewyjaśniony sposób przenoszą się z powrotem na macierzysty plan egzystencji. Nie jest pewne czy tylko ludzi mogą wykorzystywać do przejścia. Możliwe, że służą im do tego także inne śniące istoty lub zwierzęta. Ziemskie Koty to zaciekli wrogowie Przybyszów. W ich pobliżu żadna istota tego rodzaju nie będzie w stanie przejść do naszego świata. Ich "wyjście" do ziemskiego planu dla osób postronnych wygląda tak, jakby z czoła śniącego nagle wydobył się gęsty dym, a w kolejnej chwili pojawia się z niego wyśniona istota.

Przybysze z Krain Snów ani w realnym, ani w wyśnionym świecie, nie będą wdawać się w walkę, o ile nie jest to konieczne. Starają się realizować swoje własne plany, ludzki los zaś zupełnie ich nie obchodzi. Trudno jest z nimi nawiązać jakikolwiek kontakt, gdyż są po prostu zbyt szybkie. Zaraz po przejściu zdemolują wszystko co stanie im na drodze i udadzą się w im tylko znanym kierunku. Bardzo możliwie, że Przybysz lub jego rasa służą któremuś z Bogów Zewnętrznych lub Wielkim Przedwiecznym.

PRZYBYSZE Z KRAINY SNÓW, Wyśnieni Obcy
Siła: rzut 1, średnia 1
Kondycja: rzut 2k6, średnia 7
Budowa ciała: rzut 1, średnia 1
Inteligencja: rzut 2k6+6, średnia 15
Moc: rzut 3k6, średnia 10-11
Zręczność: rzut 3k6, średnia 10-11
Średni modyfikator obrażeń: n/p
Broń: brak
Pancerz: Brak
Czary: Brak lub zgodnie z uznaniem Strażnika
Utrata Poczytalności: Ujrzenie, zarówno we śnie, jak i na jawie, Przybysza powoduje utratę 1k6/1k20 punktów.
KOMENTARZE (1) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Logan 13 maja 2008, 17:14
A gdzie rysuneczek? :)

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2019, 15:35 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka