Bestyje

T'yog

Najwyższy kapłan Shub-Niggurath i strażnik miedzianej świątyni Kozy z Tysiącem Potomstwa.

H. P. LOVECRAFT & HAZEL HEALOD “OUT OF AEONS”++

T'yog był starożytnym czarnoksiężnikiem, który pragnął uchronić ludzkość przed zagrożeniem ze strony Ghatanothoa. W snach i objawieniach Starsi Bogowie, przeciwni wpływom Ghatanothoa, przekazali mu formułę. Formuła ta chroniła przed fatalnym spojrzeniem Zewnętrznego Boga, obracającego każdą żywą istotę w kamień. Sądzi się także, iż właśnie dzięki niej T'yog mógł odwrócić ten proces.

Czarnoksiężnik nie docenił jednak zawiści kapłanów kultu Ghatanothoa. Osiągnęli oni spore wpływy w mieście K'naa, gdzie podmienili prawdziwy zwój z czarem na fałszywy. Ku swojej zgubie T’yog wyruszył na spotkanie z bogiem.

Po tysiącleciach, jego skamieniałe ciało zostało znalezione przez ekspedycję archeologiczną na jednej z wysp Pacyfiku i umieszczone w Muzeum Archeologii Cabota w Bostonie.

Mumia wyglądała na szczątki człowieka średniego wzrostu i nieznanej rasy. Zastygła w dziwnej, przykucniętej pozie. Twarz, na wpół osłonięta przez szponiaste dłonie, z wysuniętą do przodu dolną szczęką, miała na zasuszonych rysach wyryty tak sugestywny wyraz przerażenia, że tylko niewielu widzów oglądało go bez poruszenia. Oczy były zamknięte, z powiekami mocno zaciśniętymi na wyłupiastych i uwydatnionych gałkach. Pozostały resztki włosów i brody, całość miała kolor ponurej, obojętnej szarości. Struktura obiektu miała w połowie konsystencję skóry, w połowie kamienia i stanowiła zagadkę nie do rozwiązania dla ekspertów, którzy usiłowali ustalić, w jaki sposób został zakonserwowany. W niektórych miejscach fragmenty ciała były nadgryzione zębem czasu i zmurszenia. Resztki odzieży z jakiejś dziwnej tkaniny, sugerującej nieznany krój, ciągle przylegały do obiektu.

Tuż po wystawieniu tego eksponatu, miała miejsce seria tajemniczych wydarzeń. Pewna sekta po zamordowaniu strażnika próbowała odprawić przy mumii pradawny rytuał, a więc zdecydowano się usunąć „mumię” z ekspozycji.

W 1932 roku przeprowadzono autopsję, podczas której otworzono czaszkę, pod którą ciągle znajdował się żyjący mózg. Jeżeli nawet wcześniej była szansa na ożywienie T’yoga, została ona teraz ostatecznie zaprzepaszczona.

Jednakże jego umysł uwolniony z więzienia skorupy, która niegdyś była ciałem maga, nawiedza we snach ludzi, którzy według uznania T'yoga mogą pomóc mu w walce z kultem Ghatanothoa.T'YOG, zmumifikowany mag
współczynniki i rzuty
S: 0
KON: 0
BC: 30
INT: 20
MOC: 22
ZR: 31

Modyfikator obrażeń: brak
Broń:T'yog nie może oddziaływać fizycznie na świat zewnętrzny, ale za to zna wiele potężnych czarów i może nawiedzać śpiących ludzi podczas snu, jednakże przeważnie nie chce im robić krzywdy, chyba że stoją po stronie Ghatanothoa.
Pancerz W zmumifikowanej postaci T'yog ma niewielka odporność, taką samą jak kruche skamieniałości. W pozacielesnej postaci nie można go zranić żadną bronią fizyczną, jest za to podatny na czary i broń magiczną.
Czary:"Oczarowanie", "Spętanie", "Nawiązanie kontaktu", oraz te, które Strażnik Tajemnic uzna za stosowne.
Utrata Poczytalności:Ujrzenie Mumii T'oga nie powinno powodować utraty więcej niż 1k2/1k4 punktów.

(tekst powstał przy współpracy z Radem)
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2019, 15:44 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka