Bestyje

Strażnicy Mroku

Obudziłem się z głębokiego snu i zauważyłem dwie, stojące tuż obok mnie, spowite w czerń postacie. Ich twarze jaśniały w mroku rozmazaną bielą.

Henry Kuttner „Sekret Kralitzów”++

Strażnicy Mroku są częścią klątwy, która spływa na kultystów zarówno Cthulhu, jak i Yog-Sothotha i Ioda. Mimo że te Bóstwa nie są ze sobą w jakiś sposób powiązane, to Ciemni Posłannicy służą każdemu z nich. W zasadzie niewiele o nich wiadomo. Z wyglądu przypominają wysokich mężczyzn odzianych w czarne szaty, składające się z tunik i długich płaszczów z kapturami. Ich twarze skrywają białe maski, więc nieznane jest nikomu ich prawdziwe oblicze. Bardzo możliwe, że są to wybrani wierni danego Przedwiecznego, lecz czy jest to nagroda, czy kara? Trudno to ocenić. W milczeniu wpływają bezpośrednio na podświadomość kultystów, używając zapewne telepatii. Nie jest pewne czy są obdarzeni przez swoich panów nieśmiertelnością, czy istoty noszące maski wymieniają się co pokolenie. I to jest nieodgadnione jako że Strażnicy Mroku są praktycznie identyczni. Jedyne co jest pewne na ich temat to fakt, iż przybywają nieuchronnie i zawsze parami. Klątwa, z którą związani są Strażnicy, nie dotyczy tylko konkretnej osoby, ale każdego męskiego przedstawiciela jego rodziny, niezależnie jak wiele pokoleń minie od nałożenia tej surowej kary. Posłańcy w zasadzie nie muszą uciekać się do przemocy względem swych ofiar, jako że te poddają im się bez sprzeciwu, świadome swojego losu. Jednakże w walce będą używać wszelkich znanych im czarów związanych ze spętaniem. Strażnicy Mroku prowadzą wybranego przez Bóstwo bądź Przedwiecznego kultystę, budząc go ze snu, prowadząc do miejsca gdzie czeka na niego uczta. Nie jest to jednakże nagrodą dla niego, bowiem współbiesiadnikami są jego martwi przodkowie, do których niebawem dołączy, by wraz z nimi wyśpiewywać pieśni o pradawnym Yuggoth i cyklopowych wieżach R’lyeh.


STRAŻNICY MROKU, Ciemni posłańcy

Siła: rzut n/p, średnia n/p
Kondycja: rzut 3k6+12, średnia 22-23
Budowa ciała: 3k6+9, średnia 19-20
Inteligencja: rzut 5k6, średnia 17-18
Moc: rzut 5k10+15, średnia 46-47
Zręczność: rzut 2k10+5, średnia 20
Szybkość: 25


Średni modyfikator obrażeń: n/p
Broń: brak
Pancerz: Brak, lecz te istoty nie mogą zostać zranione, chyba że następuje trafienie w głowę. Taki cios wykonany bronią przebijającą sprawia, że Strażnik rozsypuje się w pył, a po nim zostaje tylko szata i pusta maska. Taki cios zachodzi wtedy, gdy gracz uzyska wynik rzutu niższy niż 10% umiejętności ataku.
Czary: Wszelkie związane ze „Spętaniami”, „Zaszczepienie Strachu”, „Oczarowanie”, „Chmura Zapomnienia”,
Utrata Poczytalności: Brak, jeśli są spowici w płaszcze. Ich prawdziwe oblicze(ten widok zależy w całości od Strażnika Tajemnic) może spowodować utratę 1k20 punktów.
KOMENTARZE (1) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Logan 1 mar 2007, 21:07
Albo mi się wydaje, albo coraz lepiej rysujesz ;) "Potwór" podoba mi się, zarówno proza jak i malunek.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2019, 15:38 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka