Bestyje

Droom-avista

Niczym głuchy huk ogromnego dzwonu ozwał się głos boga, łomocząc echem po Czarnym Minarecie. Słyszał go tylko Thorazor, bo to on wezwał Droom-Avista (…)Mrok zabulgotał i zapulsował. Droom-Avista przemówił

Henry Kutner „Żart Droom-Avisty”Bóg ten manifestuje się, przyzwany przez potężnych magów, jako obszar nieprzeniknionego, bulgoczącego mroku. Głos Droom-Avista jest słyszalny tylko dla istot, które go przyzwą. Jednak paktowanie z tym bogiem jest niesamowicie niebezpieczne, zwykle jest bowiem rozdrażniony, ponieważ przyzwany na dany świat przerywa swe sny, w których powstają setki nowych światów. Wraz z przerwaniem snu, przerwane zostają również ich istnienia. Musi jednak spełnić życzenie przyzywającego – inaczej, zgodnie z prawami rytuału, na Droom–Avista spadnie straszliwa klątwa, przed którą nawet bogowie nie mogą uciec. Owszem spełnia żądania, które mu się postawi, ale czyni je opacznie, w nadmiarze lub niedokładnie z wolą maga. Zwany jest bowiem Droom-Avista Trefnisiem – każdy czarnoksiężnik musi o tym pamiętać.

Droom-Avista często myli się z Zuchequonem – Wielkim Przedwiecznym. O ile w obu przypadkach inkantację poprzedza smolista ciemność, to są to dwa wielce różniące się od siebie byty. Pierwszego zwą Błyszczącego Mrokiem, zaś drugiego Sprawcą Mroku.

Kult Droom-Avista jest mało znany, jednak można znaleźć pewne elementy jego kultu w wierze zoroastrian i ich świętej księdze „Avesty”. Droom-Avista został opisany w tekście pod tytułem „Zend Avesty”. Tekst ten powstał w starym narzeczu zend.

W obliczu Droom-Avista ludzie tracą 0/1 Punktów Poczytalności na rundę. Jeśli stracą więcej niż 30% punktów, popadają w obłęd i wymagają specjalistycznego leczenia – udanego testu psychoanalizy. Ten Bóg Zewnętrzny może zostać przywołany dzięki obrzędom opisanym w tekście „Zend Avesty” – sam nigdy się nie manifestuje, zatopiony jest bowiem w swoich snach.


DROOM-AVISTA, Błyszczący Mrokiem
Współczynniki:

S: n/p
Kon: 120
BC: różna
Int: 25
Moc: 90
Zr: n/p
Szybkość: n/p
WT: 100

Modyfikator obrażeń: N/p.
Broń: obrażenia specjalne.
Pancerz: Droom-Avista nie może być zraniony za pomocą żadnej siły fizycznej, ani światła. Z minimalnym skutkiem oddziałują na niego tylko czary i broń magiczna.
Czary: „Sprowadzanie Ślepoty”, „Oślepiający cios”, „Nawiązanie Kontaktu” oraz wszelkie inne wybrane przez Strażnika Tajemnic.
Utrata poczytalności: Ujrzenie Droom-Avista powoduje 1/1k10 punktów poczytalności. Usłyszenie głosu Boga Zewnętrznego kosztuje utratę 1k6/1k20 punktów.
KOMENTARZE (3) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
~Misiekh 28 sie 2006, 07:33
Fajny bożek, fajny rysunek, tylko tekst wymaga poprawek. Takie najpoważniejsze - co to znaczy "oprzędą"? (ostatnie zdanie) ;)
~Logan 26 sie 2006, 15:48
Fajny rysunek :D
Kristof Dernhest Eidenfel 26 sie 2006, 14:29
Dobrze napisany tekst z konkretnym rysunkiem.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2019, 14:42 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka