Bestyje

ŻERCA DUSZ, Larwa Innego Boga

Był biały, włochaty i zadziwiająco wstrętny, a chodź niekształtną głową sięgał władcy zaledwie do pasa, pajęcze członki czyniły go pozornie większym. Za nim podążały nieszczęsne dusze, szept niezliczonych głosów uporczywie wibrował w powietrzu, przeplatany jękami i westchnieniami za utraconą nirwaną.

Henry Kutter „Żerca Dusz”++

Żerca Dusz to pomiot Innego Boga - jedna spośród milionów larw. Nie wiadomo konkretnie w jakich okolicznościach został spłodzony i jak przedostał się w okolice miasta Bel Yernak, gdzie spoczął w ciemnościach Szarej Przepaści. Miasto Bel Yernak leży na zielonym globie daleko za Betelgazem i Olbrzymami. Mieszkańcy owego miasta – obce istoty w niczym nie przypominające ludzi, stawały się ofiarami wiecznie głodnego Żercy Dusz. Jednak konsumpcja nie była ostatnią męką ofiar tego obrzydliwego potwora. Plugawy pomiot Innego Boga więził przez całe eony duszy pożartych, które zawodząc i jęcząc podążały wszędzie za swym oprawcą w przerażającym korowodzie duchów. Jeszcze jedno, co wiadomo o tym białym i włochatym potworze, to że jest zaciętym wrogiem Starszego Boga imieniem Vorvadoss.

Żerca Dusz, mimo że wsparty na licznych pajęczych odnóżach, włochatych łapach i mackach, które wsuwa i wysuwa wedle potrzeby, będzie się starał uniknąć bezpośredniego starcia z atakującym. Zamiast tego do walki pośle posłuszne mu dusze swoich ofiar. Istnieje 75% szans, że pokonany zostanie pożarty, a jego dusza przyłączy się do orszaku maszerującego za Żercą Dusz.

Żerca Dusz, Dręczyciel duchów
Współczynniki
- Siła 80
- Kondycja 65
- Budowa Ciała 45
- Inteligencja 17
- Moc 120
- Zręczność 60
Średni Modyfikator Obrażeń: + 4k6
Broń: Zmiażdżenie 90%, Ugryzienie 75%, Obrażenia 3k10 + mo ,Wyssanie Mocy
Pancerz: brak, Żadna broń fizyczna nie jest w stanie zranić Żercy Dusz. Bronie magiczne zadają normalne obrażenia.
Czary: „Oczarowanie”, „Zaszczepienie Strachu”, , „Pozbawienie Mocy” oraz inne do wyboru przez Strażnika
Utrata poczytalności: ujrzenie Żercy Dusz powoduje utratę 1k8/4k10 punktów poczytalności oraz dodatkowo 1k6 za ujrzenie podążającego za Żercą Dusz korowodu duchów.

Opis duchów znajdziesz w Podręczniku Podstawowym w rozdziale „Bestie i Potwory”
KOMENTARZE (4) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
~Anecia... 7 lut 2007, 19:47
Czy te prace sa na digu?????bo nieprzypominam sobie ich....a iwekszosc powinna sie tam znalesć.....;)
Jok 16 sie 2006, 22:46
Z tym ze Kristof kierowalem sie w nazwie orginalnym tlumaczeniem ksiegi Ioda a nie wlasna inwencja tworcza ;)
Kristof Dernhest Eidenfel 16 sie 2006, 17:14
No cóż, nazwa tego stwora jest trochę śmieszna ("Pożeracz" nie brzmiałby lepiej?), ale za to rysunek... mmm... jeden z najlepszych Jokowych.
naimad 14 sie 2006, 16:08
Eh nie ma to jak Zewowe potwory Joka. Bardzo fajna bestia, dobrze zaprojektowana, ze świetnym rysunkiem. Wystawiam piątkę.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2019, 15:20 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka