Bestyje

Wędrowiec Umysłów

Wtem, przybliżyła się do mnie aura bratniego światła i nawiązała ze mną kontakt - dusza z duszą - dokonując bezgłośnej wymiany myśli.

H.P. Lovecraft "Poza murem snu"WĘDROWIEC UMYSŁÓW
Mniejsza Rasa Niezależna.++

Wędrowcy umysłów to prawie doskonałe świetliste istoty, które przemierzają wszechświat w poszukiwaniu nowych źródeł wiedzy. Umieją także poruszać się swobodnie w czasie, we wszystkich możliwych kierunkach. Nie mogą jednak w swojej prawdziwej postaci ingerować fizycznie na świat otaczający, dlatego też szukają gospodarza, który przyjmie ich umysł do własnego ciała. Jako że wybitne jednostki danej rasy są kiepskimi gospodarzami, Świetliste Istoty wyszukują osobniki mniej inteligentne. Taki nosiciel traci po 1k4 punktów magii na rok oraz 1k10 punktów wytrzymałości każdego ranka w momencie gdy Wędrowiec Umysłów zbytnio zużyje ciało. Nosiciel Istoty zachowuje swoją własną osobowość lecz w fazie schyłkowej zaczynają go męczyć dziwne koszmary, także na jawie, w rezultacie zaczyna tracić zmysły. Wędrowcy nie są istotami złymi, są raczej przyjazne człowiekowi, lecz rzadko będą chciały się ujawnić. Jeśli to zrobią, nawiązują kontakt z człowiekiem poprzez jego sny, przenosząc oba umysły do ciał obcych form życia odległych o całe galaktyki. Jeśli ciało gospodarza umrze, Istota będzie mogła wejść w nowe, w innym czasie i miejscu, dopiero po upłynięciu roku. Wędrowcy są prześladowani przez nieznany byt, związany z Gwiazdą Demona - Agol.

WĘDROWCY UMYSŁÓW, Świetliste Istoty z Krain Snów.

Siła: rzut 1, średnia -1
Kondycja: rzut 3k6, średnia 10-11
Budowa ciała: rzut 1, średnia 1
Inteligencja: rzut 5k6, średnia 17-18
Moc: rzut 3k6+6, średnia 16-17
Zręczność: rzut 3k6, średnia 10-11


Średni modyfikator obrażeń:n/p
Broń: brak
Pancerz: Brak (niewrażliwy na bronie fizyczne)
Czary: Wszystkie (zgodnie z uznaniem Strażnika)
KOMENTARZE (2) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Misiekh 6 lis 2008, 15:00
Skoro mogą wędrować w czasie, to jak określić, czy minął już rok i mogą znaleźć sobie nowego gospodarza? :]
~Anecia... 7 lut 2007, 19:45
hmmmmmm...tak prawdzie powiedziawszy to dla mnie to wszystko to totalny kosmos!!!1Nie mam pojecia kto z kim??/jak??/dlaczego??/po co??/itd....ale rysunki to ładne;)pozdrawiam;)

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2019, 15:20 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka