Bestyje

NIENAZWANI, Mniejsza Rasa Służebna

„Wszystko to odnalazłem w pamiętniku mego przodka; niedopowiedzenia, aluzje, insynuacje, przekazywane ukradkiem opowieści o istocie ze skazą na oku, widywanej nocami w oknie albo na opuszczonych łąkach, na skraju lasu. Któregoś wieczora coś napadło mego przodka na mrocznej drodze, w dolinie, pozostawiając mu po sobie ślady rogów na piersiach i małpich pazurów na plecach; na ziemi zaś, obok miejsca napaści natrafiono na ślady jakby rozszczepionych kopyt i niezbyt wyraźnych zamazanych antropoidalnych łap” (H. P. Lovecraft „Nienazwane”)

rys. Jokrys. Jok

Na pierwszą wzmiankę o Nienazwanych można trafić w szóstej księdze Cottona Mathera, która sugeruje, że potężny mag stworzył tylko jeden egzemplarz tej istoty ze skazą na oku. Jednakże w Nowej Anglii można było zaobserwować przypadki aktywności przynajmniej trzech takich osobników. Nienazwani, oprócz skazy na oku, w swej prawdziwej postaci maja kopyta, krótkie – kilkucalowe rogi oraz olbrzymie pazury. Ich sylwetka przypomina ludzką, lecz są trochę więksi od przeciętnego człowieka. Ciała składają się z lepkiej substancji podobnej do błota - dzięki temu te demoniczne istoty mogą zmieniać swoją postać na podobieństwo innych humanoidów. Najczęściej stwory te strzegą miejsc pochówku swoich panów lub stwórców. Zamieszkują stare krypty lub przycmentarne opuszczone domostwa. Nienazwany zaatakuje każdego kogo spotka na pilnowany przez siebie terenie.
Nienazwani, potwory ze skazą na oku

Współczynniki:
  - Siła; rzuty 3k6+6; średnia 16-17
  - Kondycja; rzuty 3k6; średnia 13-14
  - Budowa; rzuty 2k6+6; średnia 13
  - Inteligencja; rzuty 3k6; średnia 10-11
  - Moc; rzuty 2k6; średnia 6-7
  - Zręczność; rzuty 3k6+8; średnia 18-19

Szybkość: 9
WT: 13
Broń: pazury 40% 1k6+2+mo; ugryzienie 30% 1k4+mo; atak kopytem 20%, 1k8+mo
Pancerz: broń palna i pociski wszelkiego rodzaju zadają jedynie połowę obrażeń, ułamki należy zaokrąglić w górę
Czary: brak
Utrata poczytalności: 1/1k6+1 punktów
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2019, 14:30 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka