Bestyje

Ślepa Małpa Prawdy, Awatar Nyarlathotepa

Tłum wyznawców zdawał się pulsować niczym żywa istota. Wszyscy zebrali się u stóp wielkiego posągu. Na pierwszy rzut oka, statua przypominała olbrzymiego buddę, spoczywała bowiem w takiej samej, charakterystycznej pozycji. Zamiast ludzkiej twarzy widniała małpia facjata. Ale nie to było najbardziej odpychające w tej rzeźbie. Nie miała ona w ogóle oczu!

Dla Egipcjan i innych ludów Północnej Afryki, Ślepa Małpa Prawdy jest uosobieniem losu. Uważają, że tylko składając hołd temu bóstwu, mogą dostrzec i zrozumieć prawdę. Dlatego też składają mu liczne dary i ofiary: od płodów rolnych, po ludzkie ciała i dusze. Nic jednak bardziej mylnego co do charakteru tego idola. Ślepa Małpa Prawdy jest w rzeczywistości kolejnym odbiciem Posłańca i Duszy Szalonych Bogów - Nyarlathotepa. A dokładniej rzecz ujmując, jest to obiekty który zawezwał Czarny Faraon: Nephrem - Ka. Władca ten był ostatnim panującym członkiem III Dynastii. Panując nad Egiptem kazał postawić przynajmniej po jednym wizerunku Ślepej Małpy Prawdy w przynajmniej jednej świątyni każdego, większego miasta.

Wierząc, że jest to pan ludzkiego przeznaczenia, Afrykańczycy prześcigają się o względy i łaskę tego awatara. Nigdy jednak zamiary Nyarlathotepa względem ludzkości nie były szczere. Za każdym razem, za pozornymi obietnicami stał cały szereg kłamstw i matactw. Za ich to pomocą Zewnętrzny Bóg pragnie po raz kolejny zesłać na Ziemię kolejną dawkę chaosu i szaleństwa.

Zawezwana Ślepa Małpa nigdy nie pojawi się w fizycznym tego słowa znaczeniu. Jej obecność po prostu "wejdzie" w poświęcony jej posąg. Dzięki temu będzie w stanie porozumiewać się z wiernymi udzielać im rad i przepowiedni. Jednak zaatakowanie tego awatara w sposób fizyczny nic nie da. Nie będzie nawet się bronił, a co za tym idzie, nie jest w stanie także fizycznie atakować ludzi i inne istoty żywe. Jedynie doszczętne zniszczenie posągu może odesłać w poza realne wymiary esencję tej maski Nyarlathotepha. Ale uwaga, przewidując takie niebezpieczeństwo, wierni często posągi wykuwali w litym granicie i innych trwałych kruszcach.

ŚLEPA MAŁPA PRAWDY
Siła: 30
Kondycja: 100
Budowa ciała: 80
Inteligencja: 70
Moc: 100
Zręczność: 30
Średni modyfikator obrażeń: brak
Broń: brak
Pancerz: Brak,
Czary: Wszystkie
Utrata Poczytalności: Ujrzenie tego awatara powoduje utratę 1k8 PP.
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2019, 14:30 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka