Bestyje

Pierwotny Krzyk z Próżni. Awatar Azathotha

”Pogasły wszystkie świece. Spodziewałem się tego. Bardzo popularny zabieg mający na celu spotęgowanie wrażenia. Widziałem takich dziesiątki jak nie więcej na seansach spirytystycznych, w których brałem udział do tej pory. Ot, tanie sztuczki dla naiwnych bogaczy. To co później się wydarzyło przeszło jednak moje najśmielsze oczekiwana. Jakże tego żałuję... Ten krzyk! Obudziłem się dopiero następnego dnia rano. Prowadzącego ceremonię nie było w pomieszczeniu. Nadal było ono zaryglowane od środka. Na linii od uszu do szyi poczułem zakrzepłe plamy krwi. Wtedy zrozumiałem tę nienaturalną ciszę. Byłem głuchy jak pień”

Pierwotny Krzyk z Próżni to manifestacja Boga Zewnętrznego Azathotha. Ta forma doskonale wpisuje się w charakter Pełzającego Chaosu Nuklearnego. Podobnie jak on jest materializacją brutalnej energii. Jak sama nazwa wskazuje jest Krzykiem, falą akustyczną przechodzącą wszelką miarę i pojęcie.

Boski posłaniec Azathotha – Nyarlathotep, wśród magów, okultystów i kapłanów z wielu inteligentnych ras rozsiał plotkę jakoby przyzwanie tej formy Azathotha obdarowywało celebrującego wszelką możliwą wiedzą i mądrościami. Miałby on zrozumieć wszelkie nauki, nawet te zakazane lub dawno zapomniane.
Jak łatwo się domyślić to tylko podstęp, aby Azathoth zyskał nowe ofiary.

W trakcie ceremonii przywołania kapłan swymi monotonnymi zaśpiewami wzywa porywisty wiatr, który gasi wszelkie źródła światła. I nie chodzi tu tylko o świece. Gasną także lampy elektryczne tak, jakby i one nie mogły się oprzeć mocy wiatru. Warto tu zaznaczyć, że rytuał może odbywać się tylko w zamkniętych pomieszczeniach bez okien. Pieśń prowadzącego obrządek staje się coraz głośniejsza, zamienia się w krzyk, a ten przechodzi w nieludzki skowyt. Później dźwięk przeradza się w coś tak strasznego, że przekracza to nawet granicę bólu. To właśnie jest awatar Azathotha.

Pochłania całą MOC kapłana i 25% punktów MOCy co turę towarzyszących mu osób. Pierwotny Krzyk z Próżni będzie się starał wyssać wszystkie ich punkty, dokonując co turę kolejnych ataków. Ponieważ ta forma Azathotha nie posiada materialnego ciała nie da się zaszkodzić jej fizyczną, konwencjonalną bronią. Tylko magiczny oręż skierowany przeciwko źródłu dźwięku, którym są usta bezwładnego już ciała kapłana może zadać jakiekolwiek rany. Znacznie skuteczniejsze będzie jednak rozproszenie panującej ciemności jakimkolwiek, najmniejszym choćby źródłem światła.

Pierwotny Krzyk z Próżni. Dźwięk Bólu

Współczynniki:

  - Siła: -
  - Kondycja: 250
  - Budowa: -
  - Inteligencja: 0
  - Moc: 100
  - Zręczność: -

Szybkość: 0
WT: 200
Broń: brak
Czary: brak
Pancerz: brak
Utrata poczytalności: 1k10 punktów za usłyszenie i przywołanie Pierwotnego Krzyku z Próżni.
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2019, 14:34 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka